Trwa ładowanie...

Zatrzymano gwałciciela z Ursynowa!

Obiecywał "pomoc w karierze modelki"! Jak się ustrzec przed gwałtem?

Zatrzymano gwałciciela z Ursynowa!
d1xlbwh
d1xlbwh

Na ursynowski komisariat zgłosiła się młoda kobieta, która poinformowała policjantów , że została zgwałcona. Z jej relacji wynikało, że jakiś czas temu zamieściła w Internecie ogłoszenie, że poszukuje pracy jako modelka. Wówczas skontaktował się z nią mężczyzna, który obiecał jej pomóc w karierze. Zaproponował spotkanie. Kiedy do niego doszło, nieznajomy wykorzystał sytuację i zgwałcił biedną dziewczynę.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym doszło do gwałtu. Okazało się, że mieszkanie to jest wynajmowane przez Sławomira Z., który miesiąc temu miał stawić się do Zakładu Karnego, by odbyć karę 4,5 roku pozbawienia wolności... za inny gwałt.

Funkcjonariusze przez kilkadziesiąt godzin obserwowali mieszkanie. Ostatecznie podjęli decyzję o wejściu siłowym.Wyważyli drzwi i dopadli bandytę. 39-letni Sławomir Z. został zatrzymany. W mieszkaniu zabezpieczono też komputery, płyty CD oraz inne przedmioty.

Gwałciciel usłyszał już zarzuty za zgwałcenie, a prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

d1xlbwh

Niestety, z informacji policji wynika, że mężczyzna mógł dopuścić się podobnych przestępstw wobec innych kobiet, które poszukiwały pracy w podobnym charakterze. Jeśli są takie osoby, funkcjonariusze proszą o kontakt z mokotowskimi policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu, pod nr tel. 22 603-13-04 lub drogą elektroniczną: nurkiewiczp@policja.waw.pl.

Wiele dziewcząt poszukuje w Warszawie pracy w charakterze modelki. Liczą na szybki zarobek i sukces. Takie sytuacje wykorzystują przestępcy tacy, jak Sławomir Z. Jak zabezpieczyć się przed podobnym zdarzeniem? Mamy kilka rad i nadzieję, że młode dziewczęta wezmą je sobie do serca.

  1. Na rozmowę o pracę zawsze umawiaj się w bezpiecznym i pełnym ludzi miejscu - restauracji, foyer hotelowym lub kawiarni.
  2. Na spotkaniu nie pij alkoholu. Jeśli zamawiasz coś do picia, uważnie obserwuj szklankę, żeby nie można było wrzucić do niego narkotyku.
  3. Nie wchodź do obcego mieszkania i nie pozwalaj odwozić się do domu po takim spotkaniu.
  4. Jeżeli w jakimkolwiek momencie poczujesz zagrożenie, przerwij spotkanie i udaj się w miejsce pełne ludzi
  5. Jeśli dzieje się coś złego, głośno wzywaj pomocy.
  6. Przed spotkanie sprawdź w internecie czy istnieje taka firma lub agencja. Porozmawiaj ze znajomymi czy o niej słyszeli.
  7. Powiadom kogoś bliskiego że wychodzisz na takie spotkanie. Wyślij sms-a lub e-mail. Opisz dokładnie gdzie idziesz i z kim się spotykasz
d1xlbwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xlbwh