Trwa ładowanie...
dck5ice

Zatrzymany na Mokotowie za kradzież 12 rowerów

Piotr Z. działał na terenie Mokotowa od trzech miesięcy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymany na Mokotowie za kradzież 12 rowerów
dck5ice

Piotr Z. był poszukiwany przez policjantów . Podejrzewano, że to właśnie on jest odpowiedzialny za kradzież czterech rowerów na ulicy Obrzeżnej.

Czytaj też: Kolejne kradzieże rowerów w Mokotowie i Wilanowie

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce okazało się, że mężczyzna działał już na terenie Mokotowia od kwietnia. Kradł rowery pozostawione na klatkach schodowych, z osiedlowych podwórek i garaży. Przecinał linki, którymi jednoślady zabezpieczali właściciele, a potem prawdopodobnie sprzedawał je na pobliskich bazarach. Wartość skradzionych łupów to ponad 14 tys. złotych.

dck5ice

Piotr Z. usłyszał w sumie 12 zarzutów. 30-latek, który był już karany za podobne przestępstwa, przyznał się do zarzucanym mu czynów i dobrowolnie poddał karze 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Przypominany o możliwości oznakowania swoich rowerów w jednostkach Policji. Znakowanie polega na grawerowaniu specjalnym przyrządem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji . Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru .

Więcej: Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj rower!

dck5ice

Podziel się opinią

Share
dck5ice
dck5ice