Trwa ładowanie...

Zazielenia tory tramwajowe. Po raz pierwszy w stolicy

W Warszawie jest 20 kilometrów torów zasiany trawą. Aby zadbać o zieleń, Tramwaje Warszawskie zakupiły pierwszy taki pojazd, który może jeździć po torach i nawadniać zieleń.

Share
Zazielenia tory tramwajowe. Po raz pierwszy w stolicy
Źródło: East News, Fot: Krystian Dobuszynski
d3k9imk

Tramwaje Warszawskie zapowiadają, że wkrótce zielonych torów będzie więcej i jest to związane z budową nowych linii m.in. do Wilanowa, na Gocław i na Kasprzaka.

W związku z tym na stołeczne tory pierwszy raz wyjechał tramwaj-konewka. To nowy nabytek Tramwajów Warszawskich. Specjalny pojazd, który może jeździć po ulicach, a po opuszczeniu specjalnych kół wjeżdża na tory tramwajowe.

d3k9imk

W zbiorniku może zmieścić nawet 7000 litrów wody, a operator może regulować jej ciśnienie podczas podlewania. Ponadto pojazd może być użyteczny do innych prac serwisowych, na przykład do czyszczenie torowisk, zwrotnic i instalacji do odprowadzania wody z torów.

Natomiast w niedzielę (25 listopada)
tramwajarze obchodzą swoje święto. To dzięki ich pracy, codziennie na ulice miasta może wyjechać nawet 500 tramwajów, a w ciągu dnia zaangażowanych jest kilkuset pracowników. W całej firmie pracuje ponad 3000 pracowników.

Zajezdnie pracują przez całą dobę. Pierwsze tramwaje wyjeżdżają już około godziny 3.40, co oznacza, że poranna zmiana motorniczych musi wstać do pracy około godziny 2 w nocy. Z kolei ostatnie tramwaje zjeżdżają do zajezdni około godziny 1:20. Nie oznacza to jednak, że wszyscy kończą pracę, bo przerwa w ruchu wykorzystywana jest na sprzątanie i serwisowanie tramwajów.

d3k9imk

Zobacz także: Arłukowicz: PiS zlekceważył aferę w KNF. Komisja śledcza jest kwestią czasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k9imk

Podziel się opinią

Share
d3k9imk
d3k9imk