Trwa ładowanie...

Zbiegły kangur wciąż nieuchwytny

Kangur, który uciekł z minizoo w Dziekanowie Leśnym, znów był widziany na Sadybie. Mimo akcji warszawskiej straży pożarnej, nie udało się go złapać
Share
Zbiegły kangur wciąż nieuchwytny
d429u1c

O sprawie pisaliśmy pod koniec grudnia. Dwa kangury zbiegły jakiś czas temu z *parku rozrywki "Monpeplandia" z Dziekanowa Leśnego.* Mimo wielu poszukiwań zwierząt nie udało się pochwycić. Jeden z nich zginął pod kołami samochodu na trasie nr 7. O drugim nie było wieści.

Przeczytajcie więcej: Po Sadybie biega... kangur!

Ostatnie doniesienia mówią, że kangur wciąż przebywa na Sadybie, w okolicy ul. Powsińskiej. Ostatnio był widziany przy Muzeum Wojska Polskiego. Niestety nie udało się go złapać.

d429u1c

Jak wyjaśnił dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego Andrzej Kruszewicz, mimo, że kangury żyją w zupełnie innym klimacie, ten ma spore szanse, by przetrwać zimę w naszym kraju, bo jest zwierzęciem bardzo odpornym. - O świcie w Australii może być nawet poniżej zera. To jest zwierzę, które w interiorze Australii, gdzie są tylko suche patyki, może się nimi odżywiać. Jeżeli są jakieś krzywy liściaste, czy jakaś sucha trawa, to jest dla niego przysmak. Gdyby było dużo śniegu i silny mróz, nie dałby sobie rady - powiedział na antenie Radia Dla Ciebie .

Andrzej Kruszewicz przestrzegał, aby pod żadnym pozorem nie próbować łapać kangura samemu, bo potrafi solidnie podrapać. __

Apelujemy do warszawiaków, jeśli zobaczą kangura, warto wezwać Ekopatrol Straży Miejskiej (numer telefoniczny 986). Może w końcu da im się go złapać.

Źródło: IAR

d429u1c

Podziel się opinią

Share
d429u1c
d429u1c