Trwa ładowanie...
dwqcy1b

Zbiórka darów dla Ukraińców

W dniach 12-14 listopada w siedzibie Caritas Polska przy ulicy Okopowej 55, bedzie prowadzona zbiórka darów, które zostaną przewiezione na Ukrainę transportem pomocy humanitarnej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbiórka darów dla Ukraińców
dwqcy1b

W wyniku trudnej sytuacji społeczno-politycznej i przedłużającego się konfliktu, wielu Ukraińców zostało pozostawionych bez pomocy oraz możliwości przygotowania się do zimy. Caritas Polska organizuje w związku z tym na terenie Warszawy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy takich jak nowe ubrania zimowe, produkty spożywcze, tj.: mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, puszki mięsne, kawa, herbata, słodycze itp. oraz środki higieniczne i chemiczne.

Przeczytajcie też: W miejsce Czterech Śpiących – „Kamień Majdanu”

Akcja prowadzona jest przez Caritas Polska, Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej we współpracy z Caritas Spes kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie.

dwqcy1b

Dary na przełomie listopada i grudnia zostaną przewiezione do Caritas Spes w obwodzie Chmielnickim w miejscowości Chmielnickie i rozdysponowane przez Caritas wśród przebywających tam uchodźców.

Zbiórka darów została objęta patronatem honorowym Prezydent m.st. Warszawy.

Podziel się
dwqcy1b

Podziel się opinią

Share

dwqcy1b

dwqcy1b