Trwa ładowanie...

Zbiórka darów dla Ukraińców

W dniach 12-14 listopada w siedzibie Caritas Polska przy ulicy Okopowej 55, bedzie prowadzona zbiórka darów, które zostaną przewiezione na Ukrainę transportem pomocy humanitarnej

Zbiórka darów dla Ukraińców
d3donhn

W wyniku trudnej sytuacji społeczno-politycznej i przedłużającego się konfliktu, wielu Ukraińców zostało pozostawionych bez pomocy oraz możliwości przygotowania się do zimy. Caritas Polska organizuje w związku z tym na terenie Warszawy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy takich jak nowe ubrania zimowe, produkty spożywcze, tj.: mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, puszki mięsne, kawa, herbata, słodycze itp. oraz środki higieniczne i chemiczne.

Akcja prowadzona jest przez Caritas Polska, Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej we współpracy z Caritas Spes kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie.

d3donhn

Dary na przełomie listopada i grudnia zostaną przewiezione do Caritas Spes w obwodzie Chmielnickim w miejscowości Chmielnickie i rozdysponowane przez Caritas wśród przebywających tam uchodźców.

Zbiórka darów została objęta patronatem honorowym Prezydent m.st. Warszawy.

d3donhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3donhn