Trwa ładowanie...

Zbliża się jubileuszowy 25. Festiwal Mozartowski

Wielkimi krokami nadchodzi kolejna edycja najważniejszego przedsięwzięcia artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej

Share
Zbliża się jubileuszowy 25. Festiwal Mozartowski
d1c79zx

Już od 8 czerwca miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu spektaklach oraz koncertach a także licznych imprezach towarzyszących. Wszystko za sprawą niezwykłego cyklu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej.

Tegoroczną, jubileuszową edycję Festiwalu Mozartowskiego otworzy premierowe wykonanie spektaklu „Wesele Figara”. Podobnie jak w latach poprzednich, muzyki wiedeńskiego klasyka będzie można posłuchać m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia oraz na Zamku Królewskim. Przestrzeń zabytkowych obiektów stolicy stanie się nie tylko sceną, ale także częścią całościowej scenografii i festiwalowego spektaklu.

W Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu usłyszymy Olgę Pasiecznik, jedną z najczęściej nagradzanych współczesnych śpiewaczek operowych. Przestrzeń Zamku Królewskiego wypełnią dźwięki efektownych symfonii i koncertów skrzypcowych, a w Studiu Koncertowym Polskiego Radia zabrzmią arie i uwertury. W trakcie Festiwalu zostaną zaprezentowane zarówno te najbardziej popularne, jak i mniej znane dzieła Mozarta.

d1c79zx

Festiwal Mozartowski to najważniejsze przedsięwzięcie artystyczne Warszawskiej Opery Kameralnej, które przyciąga tłumy melomanów. W tym roku potrwa ono aż do 19 lipca. Formuła Festiwalu jest stale rozszerzana–między innymi o projekty: MOZART OFF dający młodym absolwentom uczelni artystycznych możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością, oraz MOZART DLA DZIECI.

Jednym z celów Festiwalu jest też dotarcie do nowego pokolenia melomanów, dlatego wśród zaplanowanych wydarzeń nie zabraknie tych przygotowanych właśnie z myślą o dzieciach. Na przykład w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej wystawiony zostanie spektakl „W krainie czarodziejskiego fletu”, natomiast w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich „Bastienka".

Szczegółowy program 25 edycji Festiwalu Mozartowskiego jest dostępny na tej stronie.

d1c79zx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c79zx