Trwa ładowanie...
dbs22cv

Zbliża się jubileuszowy 25. Festiwal Mozartowski

Wielkimi krokami nadchodzi kolejna edycja najważniejszego przedsięwzięcia artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbliża się jubileuszowy 25. Festiwal Mozartowski
dbs22cv

Już od 8 czerwca miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli wziąć udział w kilkudziesięciu spektaklach oraz koncertach a także licznych imprezach towarzyszących. Wszystko za sprawą niezwykłego cyklu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej.

Tegoroczną, jubileuszową edycję Festiwalu Mozartowskiego otworzy premierowe wykonanie spektaklu „Wesele Figara”. Podobnie jak w latach poprzednich, muzyki wiedeńskiego klasyka będzie można posłuchać m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia oraz na Zamku Królewskim. Przestrzeń zabytkowych obiektów stolicy stanie się nie tylko sceną, ale także częścią całościowej scenografii i festiwalowego spektaklu.

W Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu usłyszymy Olgę Pasiecznik, jedną z najczęściej nagradzanych współczesnych śpiewaczek operowych. Przestrzeń Zamku Królewskiego wypełnią dźwięki efektownych symfonii i koncertów skrzypcowych, a w Studiu Koncertowym Polskiego Radia zabrzmią arie i uwertury. W trakcie Festiwalu zostaną zaprezentowane zarówno te najbardziej popularne, jak i mniej znane dzieła Mozarta.

dbs22cv

Festiwal Mozartowski to najważniejsze przedsięwzięcie artystyczne Warszawskiej Opery Kameralnej, które przyciąga tłumy melomanów. W tym roku potrwa ono aż do 19 lipca. Formuła Festiwalu jest stale rozszerzana–między innymi o projekty: MOZART OFF dający młodym absolwentom uczelni artystycznych możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością, oraz MOZART DLA DZIECI.

Jednym z celów Festiwalu jest też dotarcie do nowego pokolenia melomanów, dlatego wśród zaplanowanych wydarzeń nie zabraknie tych przygotowanych właśnie z myślą o dzieciach. Na przykład w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej wystawiony zostanie spektakl „W krainie czarodziejskiego fletu”, natomiast w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich „Bastienka".

Szczegółowy program 25 edycji Festiwalu Mozartowskiego jest dostępny na tej stronie.

Przeczytajcie też: Pole Mokotowskie bogatsze o dwa pełnowymiarowe boiska do siatkówki plażowej

dbs22cv

Podziel się opinią

Share

dbs22cv

dbs22cv