Trwa ładowanie...
holderName

Zbliża się weekend pod hasłem finałów zawodów sportowych

Pływanie, tenis stołowy, regaty wioślarskie - będziemy mogli oglądać rywalizację najlepszych z najlepszych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbliża się weekend pod hasłem finałów zawodów sportowych
holderName

W najbliższy weekend, 12-14 czerwca, czekają nas finały XIX edycji Grand Prix Ursynowa w pływaniu oraz Grand Prix w tenisie stołowym rozgrywane na Targówku. Dodatkowo odbędą się także 64. regaty ósemek wioślarskich oraz XXI Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

64. regaty ósemek wioślarskich
W piątek, 12 czerwca, o godzinie. 18.00 na Wiśle, pomiędzy mostami Poniatowskiego (start) a Łazienkowskim (meta) odbędą się 64. regaty ósemek wioślarskich o puchar Prezesa AZS Warszawa.

Wioślarstwo to typowy sport akademicki i właśnie w tej dyscyplinie od wielu lat rywalizują ze sobą dwie największe uczelnie warszawskie – Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski. Regaty wzorowane są na podobnych, rozgrywanych pomiędzy reprezentacjami Oxford University Boat Club i Cambrigde University Boat Club na Tamizie.

holderName

Choć warszawskie zawody nie mają tak długiej i bogatej tradycji, to studencka rywalizacja jest niemniej zacięta. Toczy się bowiem o puchar (przechodni) Prezesa AZS Warszawa. Po trzech zwycięstwach z rzędu puchar przechodzi na własność jednej z uczelni. Taka sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku i trofeum stało się własnością Politechniki Warszawskiej. W związku z tym tegoroczne regaty w pewnym sensie rozpoczynają rywalizację na nowo. Rywalizację w sportowym duchu fair-play.

O godz. 18.00 odbędzie się uroczyste otwarcie regat, a piętnaście minut później odbędzie się wyścig. Około godziny 18.45 na terenie Przystani WTW (ul. Zaruskiego 12) przewidziane jest podsumowanie rywalizacji, wręczenie nagród i zakończenie rywalizacji. Więcej informacji: www.azs.waw.pl

Finał XIX edycji Grand Prix Ursynowa w pływaniu
To już ostatnia szansa na poprawienie swojego wyniku i walkę o lepszą lokatę w klasyfikacji generalnej. Po tych zawodach punkty zostaną podliczone i poznamy triumfatorów. W najbliższą sobotę, 13 czerwca, o godz. 10.30 na pływalni przy ul. Hirszfelda 11 odbędzie się szósty i ostatni mityng pływaków XIX edycji Grand Prix Ursynowa.

Uroczysta dekoracja zwycięzców tej edycji Grand Prix odbędzie się około godz. 14.30 w hali Areny Ursynów (ul. Pileckiego 122). Więcej informacji: www.ucsir.pl

holderName

Grand Prix w tenisie stołowym
W niedzielę, 14 czerwca, swoje zmagania zakończą pingpongiści. W hali sportowej OSiR Targówek, przy ul. Ossowskiego 25, odbędzie się dziesiąty, kończący cykl turniej Grand Prix w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizować będą ze sobą w trzech kategoriach:
10.00 – oldboy’e – zawodnicy w wieku od 40 do 49 lat - amatorzy, zawodnicy 4 i 5 ligi bez ograniczeń wiekowych, zawodnicy 3 ligi powyżej 50 lat, ograniczenia wiekowe nie dotyczą kobiet;
12.00 – weterani – wiek od 50 lat i powyżej;
15.00 – open – amatorzy, zawodnicy 4 i 5 ligi bez ograniczeń wiekowych, zawodnicy 3 ligi powyżej 50 lat, ograniczenia wiekowe nie dotyczą kobiet.

Po zakończeniu rywalizacji w każdej z kategorii najlepszym wręczone zostaną puchary oraz nagrody rzeczowe. Mimo, że zawody kończą cykl Grand Prix, wciąż można wziąć udział w turnieju. Osobiste zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów (niedziela, 14 czerwca) od godziny 9.00 w hali przy ul. Ossowskiego 25. Opłata startowa wynosi 10 zł (we wszystkich kategoriach). Więcej informacji: www.osirtargowek.waw.pl

XXI Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
W sobotę, 13 czerwca, na stadionie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 już po raz 21. odbędą się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Podobnie jak na prawdziwej olimpiadzie to święto sportu również rozpoczyna defilada, złożenie przysięgi i zapalenie znicza oraz wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt.

Co roku w zmaganiach udział bierze blisko 300 młodych uczestników z całej Warszawy oraz okolic, by pomimo swojej niepełnosprawności walczyć o tytuł mistrza. Wśród konkurencji znajdują się m.in. bieg na 40 m., rzuty piłką palantową na odległość, tenis stołowy czy skok w dal. Więcej informacji: www.osirtargowek.waw.pl

holderName

Przeczytaj też: W weekend pojedziemy nową jezdnią na Wołoskiej

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName