Trwa ładowanie...

Zdjęli tabliczkę Kaczyńskiego, wraca Armia Ludowa. Nieudana dekomunizacja w Warszawie

Drogowcy rozpoczęli demontaż znaków na stołecznych ulicach, których nazwy zostały zmienione w skutek tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Cała operacja ma potrwać kilka godzin. Pierwszą zdjętą tabliczką była ta z nazwiskiem Lecha Kaczyńskiego. Na jej miejsce powróciła stara nazwa - aleja Armii Ludowej.

Zdjęli tabliczkę Kaczyńskiego, wraca Armia Ludowa. Nieudana dekomunizacja w WarszawieŹródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej jazwiecki
d2d0saf
d2d0saf

Wymiana oznaczenia przy skrzyżowaniu z ulicą Mokotowską trwała zaledwie dwie minuty. To dopiero początek. Drogowcy będą mieli ręce pełne roboty, bo według decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego (uchylającego zarządzenie wojewody mazowieckiego o zmianie nazw), tabliczki trzeba jeszcze usunąć z 600 innych ulic. Wisiały przez niecały rok.

Jak podaje "Stołeczna", do tego zadania oddelegowano dwóch pracowników prywatnej firmy z podwarszawskiej Zielonki. To na ich barkach spoczywa przywrócenie dawnych nazw, zmienonych na wniosek PiS. Demontaż wszystkich tabliczek zajmie im miesiąc. Zdjęte trafią do magazynów, a te bardziej zniszczone zostaną zutylizowane.

Rzeczniczka ZDM w rozmowie z "Super Expressem" szacuje, że koszt całego przedsięwzięcia wyniesie około 200 tys. zł. Nie wiadomo, czy Zarząd będzie starał się o zwrot wydatków. W tej sprawie będzie rozmawiał z miastem.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Austracki biznesmen oskarżający Kaczyńskiego stawił się w warszawskiej prokuraturze

d2d0saf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d0saf