Trwa ładowanie...
dorkjcc

ZDM: Usuwamy nielegalne parkingi wzdłuż Rosoła

Wkrótce znów będzie tu można parkować, ale już legalnie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZDM: Usuwamy nielegalne parkingi wzdłuż Rosoła
dorkjcc

Od dziś na Ursynowie, wzdłuż ulicy Rosoła na odcinku od Jeżewskiego do Wąwozowej razem z Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg rozpoczynamy usuwanie 12 nielegalnych ogrodzeń parkingów - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Zakończono już postępowanie administracyjne, co pozwoliło "w sposób zdecydowany" przejść do działania i podjąć odpowiednie kroki w celu likwidacji parkingów, które od lat funkcjonowały bezprawnie w tym miejscu. - Nielegalne ogrodzenia zabierają mnóstwo miejsca, przez co mieszkańcy dzielnicy nie mogli parkować w miejscach do tego przeznaczonych. Od dzisiaj to się zmieni. Po likwidacji płotu, kierowcy będą mieli do dyspozycji legalne miejsca postojowe - czytamy w informacji.

Już w zeszłym roku ZDM zdemontował 2 ogrodzenia na terenie dzielnicy. Poinformowano też kierpowców, korzystających z tych parkingów o konieczności usunięcia bądź zabezpieczenia pojazdów. Mimo iż rozwieszono stosowne ogłoszenia, nie wszyscy kierowcy zastosowali się do prośby Zarządu.

dorkjcc

- Dążymy do tego, by wszystkie obiekty znajdujące się w pasie drogi były legalne i wnosiły stosowną opłatę do budżetu miasta. Sprzeciwiamy się wygrodzeniom, płotom, które są montowane bez naszej wiedzy i zgody. Nie tylko szpecą miasto, ale zabierają przestrzeń publiczną, która należy do wszystkich mieszkańców - informuje ZDM i dodaje, że chodzi również o zwykłą estetykę przestrzeni publicznej.

Przeczytajcie też: Spór o most Krasińskiego. Konsultacji społecznych nie będzie?

Podziel się
Podziel się
Podziel się
dorkjcc

Podziel się opinią

Share

dorkjcc

dorkjcc