Trwa ładowanie...

Zebry przy Centralnym już namalowane. Zyskają piesi i rowerzyści

Niebawem cała przebudowa zostanie ukończona. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią.

Share
Zebry przy Centralnym już namalowane. Zyskają piesi i rowerzyści
d45380h

Kończy się budowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Emilii Plater. Wykonawca namalował już na jezdniach pierwsze przejścia dla pieszych.

Przebudowa skrzyżowania rozpoczęła się kilka tygodni temu. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu Dróg Miejskich na miejscu mają powstać wygodne przejścia, a także przejazdy dla rowerzystów. Dzięki temu piesi i cykliści nie będą zmuszeni do korzystania z niewygodnych przejść podziemnych.

Obecnie prace zmierzają ku końcowi. Część skrzyżowania wciąż jest nieukończona, jednak zakończyły się już pierwsze prace brukarskie. Wykonawca musiał usunąć fragmenty chodników i jezdni, aby ułożyć kable konieczne do podłączenia sygnalizatorów.

Udało się również namalować tzw. zebry na jezdniach Emilii Plater i Al. Jerozolimskich. Wciąż są one niedostępne dla pieszych i zagrodzone barierkami, jednak taki stan nie potrwa już długo. Wkrótce będą one otwarte.

d45380h

Zmieni się też organizacja ruchu dla kierowców. Pojawią się tzw. wyspy kanalizujące, do tego zniknie fragment jednego z pasów Al. Jerozolimskich. Zastąpi go chodnik, który będzie prowadził od przejścia do przystanku tramwajowego. Więcej o przebudowie całego skrzyżowania pisaliśmy tutaj .

Źródło: ZDM/Wawalove

(Oprac: MO)

d45380h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45380h