Trwa ładowanie...

"Zielona fala" na Żwirki i Wigury

W planach jest także budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej i chodnika, aż do ul. 17 Stycznia.

"Zielona fala" na Żwirki i Wigury
d3d5594
d3d5594

Nowe przejazdy rowerowe i „zielona fala” – takie zmiany pojawią się na 9 skrzyżowaniach z sygnalizacją na ul. Żwirki i Wigury. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na zaprojektowanie zmian w sygnalizacji. Wybrany wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie dokumentacji do 20 grudnia. Wdrożenie zmian jest planowane w przyszłym roku.

Wiosną zakończono pierwszy etap budowy drogi dla rowerów na ul. Żwirki i Wigury. Między ul. Racławicką i Miecznikowa wybudowano 2,5 km nowej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. W planach jest budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej i chodnika, aż do ul. 17 Stycznia. Wymaga to dostosowania sygnalizacji świetlnej na całym ciągu ul. Żwirki i Wigury – wyznaczenie przejazdów dla rowerów obok przejść dla pieszych.

Jest to też doskonała okazja, aby dostosować sygnalizacje świetlne do pracy w koordynacji. Dzięki dostosowaniu programów sygnalizacji i wprowadzeniu algorytmów koordynacyjnych, możliwe będzie uzyskanie efektu "zielonej fali". Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na zaprojektowanie zmian w sygnalizacji.

d3d5594

5 km "zielonej fali"

Przetarg obejmuje opracowanie projektów sygnalizacji świetlnej na 9 skrzyżowaniach i przejściach na ul. Żwirki i Wigury (z ul. 17. Stycznia, przy przystanku Leżajska, ul. 1. Sierpnia, ul. Wyględowską, ul. Racławicką, ul. Pruszkowską, ul. księcia Trojdena, ul. Banacha i ul. Wawelską). Zmiany obejmą też skrzyżowania ul. Racławickiej z ul. Miłobędzką i ul. Do Fortu.

Równocześnie przygotowywana jest dokumentacja dla pełnej przebudowy sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Hynka i ul. Sasanki. To skrzyżowanie również zostanie włączone w koordynację. W ten sposób, efekt "zielonej fali" będzie możliwy na blisko 5-kilometrowym odcinku ul. Żwirki i Wigury oraz na ul. Racławickiej (ok. 1,5 km).

Oferty w przetargu można składać do 17 października. Wybrany wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie dokumentacji do 20 grudnia. Wdrożenie zmian jest planowane w przyszłym roku.

Źródło: (ZDM)

d3d5594
d3d5594
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d5594