Trwa ładowanie...
marki
Luiza Poreda

Zielone światło dla obwodnicy Marek

Obwodnica powstanie najdalej w 2015 roku. Jest już decyzja środowiskowa. Są też pieniądze na remont mostu Grota i trasę Salomea-Wolica.

Share
Zielone światło dla obwodnicy MarekŹródło: Wikipedia
d16q338

„Najdalej w 2015 r. obwodnica Marek powinna powstać. Jest wydana decyzja środowiskowa, a zmiana na stanowisku ministra transportu (wówczas infrastruktury) zaowocowała ważnymi decyzjami w sprawie dróg wylotowych z Warszawy. Otóż oszczędności z przetargów drogowych zostaną przeznaczone na trzy stołeczne inwestycje: modernizację mostu Grota-Roweckiego, trasę Salomea-Wolica i właśnie obwodnicę Marek” – czytamy wypowiedź Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego, na stronie grupy Marki 2020 ( http://www.marki2020.pl ). Inwestycja musi być zakończona w 2015 roku, aby można było wykorzystać unijne pieniądze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na razie ogłoszono przetarg na koncepcję programową inwestycji. Drogowcy czekają na oferty do 15 marca 2012 roku. Zwycięzca przetargu będzie miał 196 dni na wykonanie wszystkich prac. Prace te będą podstawą do ogłoszenia przetargu w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

Wartość inwestycji budowy obwodnicy wokół Marek to 0,9 mld złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d16q338

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16q338
d16q338