Trwa ładowanie...

Zielone światło dla rozbudowy II linii metra. "Można podpisywać umowy z wykonawcami"

Decyzja w tej sprawie zapadła po kontroli Urzędu Zamówień Publicznych.

Zielone światło dla rozbudowy II linii metra. "Można podpisywać umowy z wykonawcami"
d3m3kvg
d3m3kvg

Ratusz poinformował w komunikacie, że nie ma już żadnych przeszkód by kontynuować rozbudowę centralnego odcinka II linii metra. Zakończyła się tzw. kontrola uprzednia UZP która wykazała, iż sam wynik postępowania przetargowego jest w pełni wiążący. Otwiera to furtkę do budowy sześciu kolejnych stacji podziemnej kolejki. Wcześniej, Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła także protesty firm, które nie zostały wybrane w przetargu.

Trzy stacje powstaną w stronę Woli (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza), a kolejne trzy w kierunku Pragi/Targówka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2). Inwestycja ma zostać oddana w 2019 roku. Pozytywną informacją podzieliła się również na Twitterze, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Brak przeszkód do podpisania umów na odcinki 3+3 uznał Urząd Zamówień Publicznych. Bardzo ważny krok do rozpoczęcia budowy

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pisaliśmy o drobnych uchybieniach w przetargu, na które wskazał UZP. Dotyczyły one kwestii proceduralnych. - Nie ma żadnych zastrzeżeń, dotyczących zasadności i procedury wyboru samych wykonawców - mówiła WawaLove.pl Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Ten fakt potwierdził także Urząd Zamówień Publicznych. Spółka zapoznała się już z przesłanymi przez UZP uwagami i teraz pozostaje tylko podpisanie umów, z wybranymi w przetargu firmami. Wykonawcą inwestycji (w kierunku zachodnim) będzie turecka firma Gülermak, natomiast na odcinku wschodnio-północnym włoskie przedsiębiorstwo Astaldi.

d3m3kvg
d3m3kvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m3kvg