Trwa ładowanie...
d1r54pa

Zielony Spacer z rozpoznawaniem roślin jadalnych

Co do kuchni, co do apteczki, a co do podziwiania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zielony Spacer z rozpoznawaniem roślin jadalnych
d1r54pa

Herbata z krwawnika dobra na odzyskanie apetytu. Bogata w składniki odżywcze i lecznicze babka lancetowata znakomicie nadaje się do sałatek. Komosa biała świetnie się sprawdzi w roli szpinaku, a cierpiącym na sezonowe melancholie pomoże nalewka z dziurawca. Aby móc docenić wartość i różnorodność przyrody, którą mamy w zasięgu ręki, dobrze jest spróbować ją bliżej poznać i zrozumieć.

Zobacz także: Przemysł Szmulowizny i Michałowa (SPACER) ****

Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej**8 czerwca, w niedzielę, o godz. 16:00 odbedzie się Zielony Spacer z rozpoznawaniem roślin jadalnych, podczas którego dowiemy się więcej o bohaterach miejskiej łąki i nadwiślanego lasu. Gaja Mount opowie o roślinach jadalnych, a Ania Stańczuk nakreśli rośliny typowe dla łęgów. Po wspólnym spacerze spróbujemy wspólnie przygotować sałatkę z zebranych roślin w gościnnej kawiarni na wylocie z Parku Praskiego - Cafe 8 stóp. **Spacer jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny.

d1r54pa

Odkryjemy tajemnice łęgowego lasu, zachowanego w środku wielkiej metropolii i warszawskiej łąki. Podziwiając miejski krajobraz doliny Wisły , pochylimy się nad bluszczykiem kurdybankiem, zahaczymy o przytulię czepną, posłuchamy o czym szumią wierzby i inne niesamowite rośliny - mówią organizatorzy. *Początek na przystanku tramwajowym Wybrzeże Helskie po praskiej stronie (przystanek w kierunku Dworcu Gdańskiego). *

Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

Podziel się
d1r54pa

Podziel się opinią

Share

d1r54pa

d1r54pa