Trwa ładowanie...

Zima nie zaskoczy drogowców?

Pierwsze opady śniegu możliwe już dzisiejszej nocy. Czy Warszawa jest na to gotowa?

Zima nie zaskoczy drogowców?
d2p1j7v
d2p1j7v

Już dzisiejszej nocy temperatura może spaść poniżej zera, możliwy jest też słaby śnieg. W weekend ochłodzi się jeszcze bardziej, temperatura może zejść do -5 stopni, a na całą sobotę zapowiadany jest śnieg. Czy Warszawa jest gotowa na przyjście zimy? Zarząd Oczyszczania Miasta Informuje, że jest w pełnej gotowości już od 15 października. Firmy pracujące na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta muszą być gotowe do wyjazdu posypywarkami o każdej porze dnia i nocy do 14 kwietnia 2013 roku.

To, że do wyjazdu przygotowanych jest 170 posypywarek nie oznacza, że miasto ponosi koszty - zastrzega ZOM - umowy z wykonawcami są skonstruowane tak, że wymagamy gotowości przez sześć miesięcy, ale płacimy tylko za konkretnie zrealizowane działania.

Zarząd Oczyszczania Miasta zleca oczyszczania ok. 40% stołecznych dróg. To ulice o kategorii dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych oraz te gminne po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Oprócz ZOM przejezdnością stołecznych ulic zajmują się też Urzędy 18 Dzielnic, które zlecają oczyszczanie pozostałych dróg o kategorii gminnej oraz zarządcy i administracje w odniesieniu do dróg wewnętrznych i uliczek na terenie osiedli.

d2p1j7v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p1j7v