Trwa ładowanie...
d1avs69

Zima rekordowa na Stadionie Narodowym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zima rekordowa na Stadionie Narodowym
d1avs69

W ciągu 114 dni z atrakcji Zimowego Narodowego skorzystało pół miliona osób. To o 400 tys. więcej niż w pierwszej edycji projektu. Blisko 5 tys. m2 lodu, górka lodowa, olbrzymia choinka, Warszawski Jarmark Świąteczny i ice bar - tak Zimowe Miasteczko wyglądało w tym sezonie.

Zobaczcie też: Lodowisko na Stadionie Narodowym [NASZE ZDJĘCIA]

- Kolejna edycja Zimowego Narodowego za nami! Cieszę się, że nasi goście docenili atrakcje, które przygotowaliśmy dla nich w tym sezonie. Zimowe Miasteczko na stałe wpisało się już w zimowy pejzaż i kalendarz stolicy. Zimowy Narodowy wraca w listopadzie, a już teraz szykujemy kolejne atrakcje, które zaproponujemy naszym gościom w przyszłym sezonie – mówi Katarzyna Ziemska, CEO Testa Communications, organizator Zimowego Narodowego.

d1avs69

Rekordowa frekwencja w trakcie drugiej edycji Zimowego Narodowego była możliwa dzięki utworzeniu na płycie Stadionu Narodowego aż trzech lodowisk – w zeszłym roku były dwa. Organizatorzy wzbogacili Zimowe Miasteczko o najwyższą na świecie sztuczną górkę lodową, która stała się niekwestionowanym hitem - goście skorzystali z niej ponad 300 tys. razy. Z kolei jeżdżąc na łyżwach, w trakcie 664 slotów, goście na lodzie spędzili aż 49800 godzin. 215 tysięcy osób wypożyczyło łyżwy z wypożyczalni Zimowego Narodowego. Na płycie Zimowego Miasteczka powstał również ice bar, którego goście wypili ponad 14 tysięcy kubków gorącej czekolady!

W trakcie 4 miesięcy Zimowego Narodowego, oprócz tradycyjnej jazdy na łyżwach, goście aktywnie uczestniczyli w cyklicznych wydarzeniach na lodowiskach. W każdy weekend najmłodsi szlifowali łyżwiarskie umiejętności podczas „Poranków dla dzieci z Kinder Pingui”. Pod okiem instruktorów na łyżwach bawiło się w sumie 12 tysięcy dzieci. Starszych łyżwiarzy organizatorzy zaprosili do wspólnego tańca na lodzie – cykliczne „Disco lodowisko z 4FunTV” odwiedziło aż 10 tysięcy osób!

Zimowy Narodowy to nie tylko łyżwy, ale również rolki, wrotki, deski i bmxy. Na parkingu Stadionu Narodowego powstał „Skatepark Maxi King”, z którego skorzystało blisko 18 tysięcy osób. Tutaj też odbyło się 190 godzin warsztatów prowadzonych przez stowarzyszenie „I Love rolki”.

Po raz pierwszy w ramach „Zimowego Narodowego”, przed Stadionem Narodowym powstał Warszawski Jarmark Świąteczny, który odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób.

d1avs69

Dzięki bliskiej współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą, Zimowy Narodowy wziął aktywny udział w organizacji ferii dla dzieci z województwa mazowieckiego, przekazując im pół tysiąca zaproszeń. Zimowe Miasteczko stało się centrum zabawy podczas akcji „Zima w mieście”. Bogaty program atrakcji przyciągnął wielu gości. W trakcie dwóch tygodni ferii dzieci trenowały w szkółce hokejowej pod patronatem Mariusza Czerkawskiego oraz na codziennych porankach dla dzieci. Najmłodsi bawili się też podczas dziecięcego disco lodowisko oraz na karnawałowych balach kostiumowych na lodzie.

Zimowy Narodowy był również areną dla takich wydarzeń jak: „Blogowigilia 2014”, „Olimpijski Dzień na Zimowym Narodowym”, finał akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”, bicie rekordu Guinnessa Oliwii Oliwier na najszybszy piruet świata, „Czerkawski Cup” i „III ogólnopolski turniej Mistrzowie Białego Orlika”. Finałem „Zimowego Narodowego” była wielka rewia „Kings On Ice”, podczas której wystąpili najlepsi łyżwiarze świata, w tym Jewgienij Pluszczenko, Stephane Lambiel i Irina Slutskaya. Show zgromadziło ponad 19 tysięcy gości.

d1avs69

Podziel się opinią

Share

d1avs69

d1avs69