Trwa ładowanie...
d3p75v7

"Zima w mieście" rusza w poniedziałek. Warszawa przygotowała atrakcje na ferie zimowe

Ferie zimowe rozpoczynają się w Warszawie na całym Mazowszu 10 lutego br. Na czas dwóch tygodni wolnych od nauki i zajęć w szkołach miasto przygotowało akcję "Zima w mieście".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W poniedziałek rusza akcja "Zima w mieście"
Warszawa. W poniedziałek rusza akcja "Zima w mieście" (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3p75v7

Stołeczny ratusz zapewnia, że atrakcji dla uczniów, którzy nie wyjeżdżają na ferie zimowe z miasta nie zabraknie. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska podkreśla, że podobnie jak w poprzednich latach miasto przygotowało "bardzo bogatą ofertę w wielu obszarach, tak, żeby każdy młody człowiek mógł znaleźć coś dla siebie".

- To czas, który młodzi ludzie powinni spędzać tak, jak lubią najbardziej - podkreśliła wiceprezydent.

Warszawscy urzędnicy przypominają, że "Zima w mieście" cieszy się duża popularnością. W ubiegłym roku skorzystało z niej ponad 10 tys. uczniów. W tym roku miasto spodziewa się jeszcze większej liczby uczestników - już zgłosiło się 11 tys. chętnych.

d3p75v7

W tym roku na uczniów czeka 120 specjalistycznych punktów feryjnych w młodzieżowych domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, ogrodach jordanowskich, bibliotekach oraz szkołach. Młodzież będzie także mogła skorzystać z ponad 55 obiektów w miejskich oraz dzielnicowych ośrodkach sportu i rekreacji. Wśród nich są pływalnie, hale sportowe, kręgielnie, ścianki wspinaczkowe, korty tenisowe oraz lodowiska.

W tym roku za akcję "Zima w mieście" jej uczestnicy muszą zapłacić. 10 zł dziennie to koszta opieki oraz 10 zł za dwa posiłki. Opłaty nie muszą wpłacać dzieci, które mają decyzję od dyrektora szkoły lub z Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w bezpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego.

Placówki, które biorą udział w akcji "Zima w mieście", będą czynne otwarte od poniedziałku 10 lutego do piątku 21 lutego, przez pięć dni w tygodniu, w godz. od 7.00-8.00 do 16.00-17.00.

Od najbliższego piątku, 7 lutego, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP będą kontrolować m.in. stan techniczny pojazdów, którymi dzieci pojadą na ferie i trzeźwość kierowców.

d3p75v7

Szczegółowe informacje na temat akcji "Zima w mieście" dostępne są na stronie www.edukacja.warszawa.pl.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ZOBACZ: Marek Sawicki o aferze gruntowej i śmierci Andrzeja Leppera. "Śledztwo powinno zostać wznowione"

d3p75v7

Podziel się opinią

Share
d3p75v7
d3p75v7