Trwa ładowanie...
dj6ltnq

Zimą Wisła nie zasypia. Ratusz szykuje otwarcie sezonu

Na miłośników aktywnego wypoczynku czekać będą liczne atrakcje na świeżym powietrzu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zimą Wisła nie zasypia. Ratusz szykuje otwarcie sezonu
dj6ltnq

Rodzinne warsztaty stolarskie, spacery nordic walking, konsultacje dietetyczne, występy bębniarzy i ognisko – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na otwarcie zimowego sezonu nad Wisłą! W najbliższy weekend, 12-13 grudnia, w godz. 10.00-16.00 Warszawa zaprasza na plażę Poniatówka .

- Chcemy pokazać, że Wisła jest atrakcyjna również zimą i zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystamy do tego przestrzeń przy moście Poniatowskiego. Odbędą się tam m.in. zajęcia sportowe, a mieszkańcy będą mieli okazję obcować z naturą, a także uczestniczyć w zdrowej rywalizacji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Sport zimową porą
Na miłośników aktywnego wypoczynku czekać będą liczne atrakcje na świeżym powietrzu. Jedną z nich będzie nordic walking. Szybki marsz ze specjalnymi kijkami to trening angażujący wszystkie partie mięśni i polecany każdemu bez względu na wiek.

dj6ltnq

Osoby głodne wyzwań będą mogły wziąć udział w biegu na nartorolkach ścieżką wzdłuż Wisły . W razie opadów śniegu nartorolki będzie można zmienić na narty biegowe.

Na Poniatówce odbędą się również zajęcia fitness z wykorzystaniem specjalnej choreografii. Podczas treningu będzie można poznać tajniki street workout, czyli obecnie jednej z najpopularniejszej metody aktywności fizycznej polegającej na wykorzystaniu elementów przestrzeni miejskiej do ćwiczeń.

Dla wszystkich zainteresowanych uzyskaniem indywidualnych porad, dotyczących stanu zdrowia będą dostępne konsultacje z dietetykiem oraz fizjoterapeutą. Specjaliści opowiedzą o tym jak żyć zdrowo oraz jak bezpiecznie uprawiać sport o każdej porze roku. Pomogą dobrać odpowiednią dietę, a także odpowiedzą na wszelkie pytania.

Podczas wydarzenia znajdzie się również coś dla kreatywnych. Dzieci z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach stolarskich i stworzyć z drewna m.in. zimowe budki dla ptaków.

dj6ltnq

Szczególną atmosferę dopełni ognisko, przy którym będzie można się ogrzać oraz upiec kiełbaski. Całość umili występ bębniarzy, którzy zaprezentują swój autorski program. Ich występ będzie zwieńczeniem całodziennych aktywności.

Podczas obu dni wydarzenia, 12-13 grudnia, na plaży przy moście Poniatowskiego, organizowanie będą również konkursy z licznymi nagrodami. Każdy uczestnik gotowy na zimową zabawę znajdzie dla siebie coś interesującego i aktywnie spędzi czas blisko natury, z dala od zgiełku miasta.

Wspólnie z partnerami – morsami, łucznikami, siatkarkami czy kajakarzami – mieszkańcy stolicy będą mogli udowodnić, że nad Wisłą można aktywnie spędzać czas, uprawiać sport, spotykać się ze znajomymi, a przy tym dobrze się bawić również zimą!

Wszystko odbywać się będzie na świeżym powietrzu oraz w ogrzewanych namiotach. Udział zarówno w konkursach, jak i w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

dj6ltnq

Więcej informacji na www.wislawarszawa.pl .

Wydarzenia partnerskie:
Sobota (12 grudnia)
Zimowy Spływ Kajakowy
Start: na wysokości ul. Rychnowskiej, koniec: plaża Poniatówka.
Godziny: 12.30-14.30, koszt: 35 zł/osoba.
Organizator: http://nakajak.com

Niedziela (13 grudnia)
Bicie Rekordu Guinnessa w morsowaniu
Start: nowy odcinek bulwaru im. Jana Karskiego, koniec: plaża Rusałka/zoo.
Godzina; 11.00 rozpoczęcie przepływania.
Godzina: 12.00 bicie rekordu (wspólne wejście do wody).
Organizator: Krakowski Klub Morsów Kaloryfer.

Wiślany Turniej Łuczniczy
Pomiędzy ul. gen. A. E. Fieldorfa a mostem Siekierkowskim, bezpośrednio przy Wiśle. Godziny: 10.00 -14.00, udział bezpłatny.
Organizator: Wiślana Ścieżka Łucznicza.
https://wislanasciezka.wordpress.com

Wypożyczalnia biegówek
Podczas całego sezony zimowego, przy odpowiedniej pogodzie, na terenie Klubokawiarni Plażowej czynna będzie wypożyczalnia nart biegowych.
Organizator: www.biegowkinadwisla.pl

dj6ltnq

Przeczytaj też: SGH z najlepszymi studiami MBA. Znamy wyniki rankingu

dj6ltnq

Podziel się opinią

Share

dj6ltnq

dj6ltnq