Trwa ładowanie...

Zimowe bieganie na Bielanach już w niedzielę

Polecamy Bieg Chomiczówki i Bieg o Puchar Bielan

Zimowe bieganie na Bielanach już w niedzielę
d27abgi
d27abgi

W niedzielę 19 stycznia o godz. 10:00 rozpocznie się Bieg o Puchar Bielan na dystansie 5 km, natomiast o godz. 11:00 wystartuje Bieg Chomiczówki na 15 km. Start: ul. Kwitnąca (od strony ul. Pabla Nerudy), meta przy ul. Pabla Nerudy 1.

Trasa
Podobnie jak w latach poprzednich trasa Biegu Chomiczówki (15 km), jaki i Biegu o Puchar Bielan (5 km) przebiegać będzie ulicami: Kwitnąca, Conrada, Bogusławskiego, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Brązowniczą, Conrada, Dąbrowskiej, Bajana, Renesansową, Aspekt, Pabla Nerudy.
Władze dzielnicy proszą o wyrozumiałość mieszkańców i kierowców Bielan , głównie z osiedli na Chomiczówce, za okresowe utrudnienia na trasie imprezy, spowodowanych czasową zmianą organizacji ruchu.

d27abgi

Pobiegniesz warunkowo
Limit miejsc został wyczerpany (po 1000 na każdy bieg), istnieje jednak szansa dla osób, które nie zapisały się, a chciałyby wziąć udział. Jeśli osoby zarejestrowane nie stawią się na starcie, wtedy ich miejsce zajmą osoby, które zgłoszą się do biura zawodów (najlepiej około godziny) przed startem do biegów.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale, zaś zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych i generalnych, otrzymają statuetki i upominki od sponsorów.

Udział znanych sportowców
Oba biegi mają ciekawą historię. Udział w nich biorą znane osoby sportu, dziennikarze i politycy. W pierwszej edycji biegu w 1984 r. starterem był Zdzisław Hoffman – mistrz świata w trójskoku z Helsinek w 1983 r. W następnym roku starterem był Janusz Peciak-Pyciak – mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Montrealu w 1976 r. W VIII Biegu Chomiczówki startował Janusz Kalinowski, znany animator biegania, dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej. XXIII Bieg Chomiczówki patronatem honorowym objęła Irena Szewińska, m.in. mistrzyni olimpijska na 400 m z Montrealu w 1976 r. W XXIX Biegu Chomiczówki w 2012 r. udział wziął Jacek Kozłowski – wojewoda mazowiecki.

W tym roku swój start zapowiedzieli m.in.: Paweł Januszewski – mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki z Budapesztu w 1998 r., Krzysztof Kosedowski – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w boksie z Moskwy w 1980 r., Michał Bernadetti – kilkukrotny zwycięzca Biegu o Puchar Bielan i Izabela Zaniewska – zwyciężczyni ubiegłorocznego Biegu Chomiczówki wśród kobiet.

d27abgi

Organizatorem zawodów jest Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, a współorganizatorami są: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka” oraz Zespół Szkół Nr 124.

d27abgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27abgi