Trwa ładowanie...

Zimowe rozwiązanie dla kaczek i łabędzi. "W Warszawie działają ptasie stołówki"

Urzędnicy podkreślają, że dla ptaków to szczególnie trudny czas.

Zimowe rozwiązanie dla kaczek i łabędzi. "W Warszawie działają ptasie stołówki"
d35e4pr
d35e4pr

Zarząd Oczyszczania Miasta przekazał, że z myślą o dostępie do wody wykuwa dla stołecznych ptaków przeręble. Zamarznięte tafle powodują bowiem, że nie mają one często do niej dojścia. Stąd zapadła decyzja, by w Ogrodzie Saskim, parku Ujazdowskim, Skaryszewskim oraz na Kanale Piaseczyńskim stworzyć przeręble.

ZOM w porozumieniu ze Stołecznym Towarzystwem Ochrony Ptaków, od dobrych kilku lat rozstawia rozbudowane karmniki oraz korytka dla kaczek. W okresie zimowym są one najczęściej wypełnione: nasionami jabłek, siemieniem lnianym oraz ziarnami prosa i słonecznika. Dodatkowo na drzewach rozwieszane są tzw. podkarmiaczki czyli pojemniki z niesolonym tłuszczem oraz ziarnami.

Dokarmiając ptaki należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze pokarm powinien być najbardziej zbliżony do tego, który zwierzęta znajdują na łąkach i drzewach. Natomiast karma musi być pozbawiona soli. Ornitolodzy przekonują, że np. wróble najbardziej lubią proso i drobną kaszę, natomiast najlepsza dla sikorek jest rzecz jasna słonina.

d35e4pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e4pr