Trwa ładowanie...
d1xlj46

Zimowe rozwiązanie dla kaczek i łabędzi. "W Warszawie działają ptasie stołówki"

Urzędnicy podkreślają, że dla ptaków to szczególnie trudny czas.
Share
Zimowe rozwiązanie dla kaczek i łabędzi. "W Warszawie działają ptasie stołówki"
d1xlj46

Zarząd Oczyszczania Miasta przekazał, że z myślą o dostępie do wody wykuwa dla stołecznych ptaków przeręble. Zamarznięte tafle powodują bowiem, że nie mają one często do niej dojścia. Stąd zapadła decyzja, by w Ogrodzie Saskim, parku Ujazdowskim, Skaryszewskim oraz na Kanale Piaseczyńskim stworzyć przeręble.

ZOM w porozumieniu ze Stołecznym Towarzystwem Ochrony Ptaków, od dobrych kilku lat rozstawia rozbudowane karmniki oraz korytka dla kaczek. W okresie zimowym są one najczęściej wypełnione: nasionami jabłek, siemieniem lnianym oraz ziarnami prosa i słonecznika. Dodatkowo na drzewach rozwieszane są tzw. podkarmiaczki czyli pojemniki z niesolonym tłuszczem oraz ziarnami.

Dokarmiając ptaki należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze pokarm powinien być najbardziej zbliżony do tego, który zwierzęta znajdują na łąkach i drzewach. Natomiast karma musi być pozbawiona soli. Ornitolodzy przekonują, że np. wróble najbardziej lubią proso i drobną kaszę, natomiast najlepsza dla sikorek jest rzecz jasna słonina.

d1xlj46

Przeczytajcie też: Rozbój za 9 zł. "Pijany klient sex shopu zażądał zapłaty za gumy do żucia"

d1xlj46

Podziel się opinią

Share
d1xlj46
d1xlj46