Trwa ładowanie...
d3gcgzl

Złe wieści dla Platformy. Z partii odchodzi troje radnych

Trzy osoby podjęły decyzję o opuszczeniu Platformy Obywatelskiej. Oznacza to, że PO traci większość w Radzie Warszawy.
Share
Rada Warszawy liczy 60 osób, z czego 32 należały do PO
Rada Warszawy liczy 60 osób, z czego 32 należały do POŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d3gcgzl

Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska - to radni którzy zdecydowali się odejść z Platformy Obywatelskiej. W wyborach na prezydenta Warszawy zamierzają głosować na Jacka Wojciechowicza.

- Będziemy niezależnymi radnymi do końca tej kadencji - powiedział Jaworski. "Odchodzimy z PO, bo potrzebny jest dziś Platformie wstrząs. Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej. Nie pozwolimy, by arogancka kampania PO doprowadziła do zwycięstwa PiS" - czytamy w oświadczeniu.

Jego autorzy krytykują działania partii zarówno w Warszawie, jak i poza nią "Kampania Rafała Trzaskowskiego traci szansę, by przekonać i zmobilizować wyborców demokratycznych. Ta kampania i działalność władz Platformy szerzej, w skali kraju są najlepszym gwarantem, by PiS rządził przez najbliższe lata. Nie bez kozery Jarosław Kaczyński powiedział w niedawnym wywiadzie, że Grzegorz Schetyna nie ma się czego obawiać. Być może Schetyna nie musi się Kaczyńskiego obawiać, ale obawia się go wielu Polaków, którzy nie chcą czekać, by PiS do reszty zniszczył polską demokrację" - podkreślają.

d3gcgzl

Do tej pory PO miała w 60-osobowej Radzie Warszawy 32 mandaty, a po odejściu trójki radnych będzie miała ich 29.

Marcin Kierwiński odniósł sie do decyzji radnych, którzy odchodzą z PO. "Wczoraj chcieli być na listach PO i popierali Rafała Trzaskowskiego. Gdy dowiedzieli się, że nie będą na listach PO, popierają Wojciechowicza. Błyskawiczna zmiana poglądów, tylko mało wiarygodna. Wczorajsza decyzja o braku rekomendacji dla 3 radnych - słuszna. Potwierdzili to dziś swoją decyzją" - napisał na Twitterze.

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gcgzl

Podziel się opinią

Share
d3gcgzl
d3gcgzl