Trwa ładowanie...

Zlikwidują linię 517!

Mieszkańców Ursusa (i nie tylko) czekają rewolucyjne zmiany w komunikacji!

Zlikwidują linię 517!
d4es993
d4es993

Wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego, łączący Ursus z ul. Połczyńską czy stacja PKP Ursus Niedźwiadek to tylko dwie z wielu nowych inwestycji powstających w dzielnicy. Mieszkańców Ursusa czekają przy okazji spore zmiany w komunikacji - czytamy na stronach TVN Warszawa .

W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego przymierza się do skrócenia lub zlikwidowania popularnej linii 517.

Mieszkańcy Ursusa są oburzeni tą decyzją. Linia 517 jest niezwykle popularna i jako jedna z niewielu łączy Centrum z Ursusem. Władze dzielnicy chcą w tej sprawie przeprowadzić konsultacje społeczne. Rzeczniczka UD zapewnia, że władze dzielnicy chciałyby pozostawienia tej linii. Najprawdopodobniej jednak linia w obecnym kształcie zostanie zlikwidowana, kursować będzie tylko od połowy dzielnicy. Lub wcale. Wszystko zależy od decyzji ZTM.

d4es993

Na początku września opublikowana została na stronie internetowej dzielnicy elektroniczna ankieta w tej sprawie. Mieszkańcy pytani są m.in. o zdanie w sprawie najważniejszych połączeń i kierunków komunikacyjnych. Ich zdanie będzie podstawą dla urzędu dzielnicy do określenia priorytetów w rozmowach z ZTM. Jeszcze we wrześniu mają się tez odbyć konsultacje społeczne.

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że weźmie pod uwagę głosy mieszkańców.

- Obecnie trwają prace nad koncepcją układu komunikacyjnego w dzielnicy po otwarciu stacji kolejowej Warszawa – Ursus Niedźwiadek. Współpracujemy w tym zakresie z Urzędem Dzielnicy - mówi portalowi Małgorzata Potocka z ZTM.

Zmiany zostaną wprowadzone po wcześniejszym uruchomieniu nowej stacji kolejowej. Nastąpi to najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2014 roku.

d4es993
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4es993