Trwa ładowanie...
d4g1a29

Żłobki czekają na najmłodszych. Są miejsca w kilku dzielnicach Warszawy

Warszawski ratusz aktywizuje młodych rodziców. Ci, którzy chcą wrócić do pracy maksymalnie pół roku po urodzeniu dziecka, mogą liczyć na pierwszeństwo przy przyjęciu do żłobka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ratusz aktywizuje młodych rodziców, w żłobkach czeka 200 miejsc dla najmłodszych
Warszawa. Ratusz aktywizuje młodych rodziców, w żłobkach czeka 200 miejsc dla najmłodszych (PAP, Fot: PAP)
d4g1a29

200 miejsc czeka na maluchy w nowych żłobkach na Ursynowie i w Wesołej. Nowe placówki przy ul. Cynamonowej i przy Łaguny prowadzą rekrutację. Uwzględniają przy tym najnowsze zalecenie warszawskiego Ratusza.

Pomysł ma zachęcić do szybkiego powrotu do pracy po urodzeniu dziecka mieszkańców Warszawy, a nawet gmin podwarszawskich. Władze stolicy chcę zaktywizować szczególnie tych rodziców, którzy korzystali do tej pory z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego, wychowawczego, byli bezrobotni lub nie pracowali właśnie ze względu na opiekę nad dzieckiem.

Jeśli osoby te przy zgłoszeniu dziecka do żłobka zadeklarują powrót do pracy w ciągu 6 miesięcy, będą mieć pierwszeństwo do bezpłatnego miejsca w placówce.

d4g1a29

Urzędnikom wystarczy deklaracja rodzica, że podejmie pracę w ciągu pół roku od momentu przyjęcia dziecka do żłobka. – Jeśli rodzic nie wywiąże się z zobowiązania, dziecko może stracić miejsce w żłobku – zastrzegają urzędnicy.

Żłobki w Warszawie. Kolejne miejsca do końca roku

W ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy zapowiedział, że do końca roku w Warszawie przybędzie ponad 5 tys. darmowych miejsc w żłobkach. Na początku września w Warszawie jest 7,8 tys. miejsc w publicznych żłobkach.

– Zapowiadałem, że tych darmowych miejsc będzie przybywać i tak się dokładnie dzieje. Wszystkie publiczne żłobki w gestii Miasta Stołecznego Warszawy są darmowe. Zapowiedziałem też, że wykupimy dodatkowe miejsca, w tym samym standardzie, w żłobkach prywatnych. Tak, żeby darmowych miejsc było jak najwięcej – mówił Rafał Trzaskowski.

d4g1a29

Źródło: Super Express

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

d4g1a29

Podziel się opinią

Share

d4g1a29

d4g1a29