Trwa ładowanie...

Złodziej rowerów z Mokotowa zatrzymany

Jego łupem padły jednoślady warte blisko 30 tys. złotych.

Share
Złodziej rowerów z Mokotowa zatrzymany
d1i4r4r

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie kradzież 12 rowerów na terenie dzielnicy. Mariusz D. działał przez ostatnie trzy miesiące. Jego łupem padły jednoślady warte blisko 30 tys. złotych. 26-latek zabierał głównie te pozostawione na klatkach schodowych. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję w związku z podejrzanie zachowującym się mężczyźnie na terenie jednego z osiedli przy ul. Konstruktorskiej. Podczas kontroli plecaka należącego do 26-latka znaleźli w nim nożyce do cięcia metalu oraz scyzoryk. Okazało się, że Mariusz D. był już notowany i karany za kradzieże i wszystko wskazywało na to, że nie zrezygnował z przestępczego procederu.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 26-latek mógł kraść rowery już od marca tego roku i zabierał te pozostawione na klatkach schodowych, z osiedlowych podwórek i garaży. Mariusz D. przecinał linki, którymi jednoślady zabezpieczali właściciele, a potem prawdopodobnie sprzedawał je na pobliskich bazarach. Jego łupem mogły paść rowery o wartości blisko 30 tys. złotych.

d1i4r4r

W trakcie czynności procesowych, 26-latek wskazał miejsca, z których zabierał rowery. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutów w dwunastu takich sprawach. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

d1i4r4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i4r4r
d1i4r4r