Trwa ładowanie...

Złodzieje próbowali uciec przez rzekę!

Policja zatrzymała 6 osób
Share
Złodzieje próbowali uciec przez rzekę!
d3462qj

Grupa przestępcza, która w październiku 2013 roku włamała się do hurtowni artykułów dziecięcych w Karczewie, została zatrzymana przez policję. Złodzieje pod osłoną nocy ukradli 400 dziecięcych wózków, foteliki do karmienia maluchów, rowerki itp. Łączna wartość skradzionych przedmiotów szacowana jest na 670 tysięcy złotych.

- Zatrzymanie to efekt wielomiesięcznej pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego w Otwocku i funkcjonariuszy z Komisariatu w Karczewie. Samo zatrzymanie miało bardzo dynamiczny przebieg - informuje Komenda Stołeczna Policji

Ścigana sześcioosobowa grupa przestępcza, w akcie desperacji próbowała uciec przez rzekę Świder, która płynie w pobliżu miejsca akcji. Złodzieje z policją nie mieli żadnych szans i wczoraj, 14 maja po godz. 18.00, zostali zatrzymani. Mężczyźni, by ukryć swoje łupy, wynajęli magazyn, w którym policja znalazła 330 wózków dziecięcych. Kolejnych 71 odnaleziono w jednym z dwóch pojazdów, którymi się poruszali. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Warszawy. Podczas zatrzymania przy jednym z nich, policjanci znaleźli broń hukową wraz z załadowanym magazynkiem- replikę pistoletu Walther P-99.

d3462qj

Postępowanie wyjaśni teraz poszczególny udział zatrzymanych w tej sprawie. 400 odzyskanych wózków jeszcze dziś policja przekaże prawowitemu właścicielowi.

Przeczytaj też: Wyszedł z więzienia i udał się na włam

d3462qj

Podziel się opinią

Share
d3462qj
d3462qj