Zmarła Małgorzata Braunek

Aktorka zmagała się z chorobą nowotworową
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarła Małgorzata Braunek

Urodzona 30 stycznia 1947 roku w Szamotułach Małgorzata Braunek była aktorką filmową i teatralną. Uczyła się w warszawskim liceum im. Jana Zamoyskiego. Ukończyła Państwową Szkołę Teatralną w Warszawie. Była związana m.in. z Teatrem Narodowym w Warszawie i Teatrem Dramatycznym. Zagrała w przeszło 20 filmach - m.in. w “Potopie”, “Polowaniu na Muchy” czy “Lalce”.

Prywatnie Małgorzata Braunek była buddystką i wegetarianką. Walczyła o prawa człowieka w Chinach, wspierała akcje na rzecz ochrony praw zwierząt. W kwietniu 2014 r. została nagrodzona złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Decyzją prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego została 22 kwietnia 2014 roku odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i społecznej oraz za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce".

Aktorka zmarła dziś rano w wieku 67 lat. Zmagała się z chorobą nowotworową. W ciągu ostatnich kilku tygodni syn Małgorzaty Braunek Xawery Żuławski apelował o pomoc w zbieraniu funduszy na jej leczenie. Braunek przeszła trzy operacje i kilka sesji chemioterapii. W Polsce możliwości jej leczenia wyczerpały się, rodzina zbierała fundusze na wyjazd i kuracje w Niemczech.

Niestety, okazało się, że jest za późno.

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.