Trwa ładowanie...
d2au048

Zmarła Olga Johann. Wiceprzewodnicząca Rady Warszawy

Radna i społeczniczka od wielu miesięcy ciężko chorowała
Share
Zmarła Olga Johann. Wiceprzewodnicząca Rady Warszawy
d2au048

"Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Olgi Johann. Osoby kochającej Polskę, wychowawcy młodzieży, wiceprzewodniczącej Rady m. st. Warszawy, członka Zarządu Fundacji Józefa Szaniawskiego... wspaniałego, dobrego człowieka. Spoczywaj w pokoju" - poinformował Filip Frąckowiak, warszawski radny PiS.


Johann była absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych - w latach 1965–1968 była pracownikiem naukowym Zakładu Socjologii Politechniki Warszawskiej oraz współtwórcą pierwszego podręcznika dla studentów "Socjologia pracy". W latach 1968–1989 pracowała jako psycholog i dyrektor w Poradni Wychowawczo-Zawodowej w Warszawie oraz jako biegła w Sądzie dla Nieletnich.

d2au048

Była członkiem komisji w Ministerstwie Oświaty zajmującą się problematyką młodzieży niepełnosprawnej. Pracowała także w Młodzieżowym Telefonie Zaufania, zajmowała się nadzorem merytorycznym nad pracami poradni na terenie województwa warszawskiego. Była również członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W latach 2002–2006 pełniła funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Była też przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej Prawo i Sprawiedliwość. Johann od kilku miesięcy ciężko chorowała. Jej mężem był Wiesław Johann, b. sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Kondolencje prezydenta

- Z głębokim smutkiem żegnam śp. Olgę Johann, psychologa i socjologa, uczestniczkę polskich zmagań o niepodległość i przemian demokratycznych, zasłużoną działaczkę samorządu terytorialnego - napisał prezydent Andrzej Duda we wspomnieniu zamieszczonym w środę na stronie Kancelarii Prezydenta.

d2au048

- Była wychowawczynią kilku pokoleń młodych Polaków, osobą serdecznie oddaną sprawom rodziny, doskonale znającą problemy dzieci i młodzieży i zawsze chętnie służącą im swoją radą i pomocą. Współtworzyła odnowę systemu oświaty w niepodległej Rzeczypospolitej. Była długoletnią radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Rady Miasta Warszawy - napisał prezydent Duda.

Jak zaznaczył, "swoje zadania w każdej dziedzinie – w pracy naukowej i zawodowej, społecznej i politycznej – podejmowała, angażując się w nie całym sercem". - Pozostanie w naszej pamięci jako osoba ciepła i mądra, gorąco kochająca bliźnich i Ojczyznę - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda złożył także bliskim kondolencje. "Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Zmarłej składam wyrazy głębokiego współczucia" - napisał prezydent.

Przeczytajcie też: Nie tylko Legionowo. Mieszkańcy Nieporętu też wypowiedzą się w sprawie metropolii warszawskiej

d2au048

Podziel się opinią

Share
d2au048
d2au048