Trwa ładowanie...
holderName

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Dziś śpimy dłużej

Cofamy wskazówki zegara o godzinę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu z letniego na zimowy. Dziś śpimy dłużej
holderName

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 25 października cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 27 marca 2016 r.

W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016. Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. - Nie ma konkretnych wyliczeń i dowodów na to, czy zmiana czasu daje nam korzyści, jeżeli chodzi o efektywność pracy i efektywność gospodarki. Osobiście uważam, że jesienna zmiana czasu jest jak najbardziej przyjemna, bo można się wyspać, a organizm po kilku dniach sam się do niej przyzwyczaja. Niektórzy dostosowują się lepiej i po kilku dniach nie czują różnicy, niektórzy zmianę odczuwają zaś kilka dni dłużej - powiedział PAP dr Kamil Złoczewski z Planetarium Niebo Kopernika.

Z informacji dostępnych na portalu WorldTimeZone.com wynika, że rozróżnienie na czas letni i zimowy obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii.

holderName

Przeczytaj też: W hołdzie powstańcom. "Cisi i skuteczni" (WIDEO)

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName