ycipk-1ms4y5

Zmiany przy Centralnym. Będą naziemne przejścia

Naziemne przejścia na tym skrzyżowaniu pojawią się jeszcze tej jesieni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany przy Centralnym. Będą naziemne przejścia
ycipk-1ms4y5

Dwóch wykonawców chce przebudować skrzyżowanie ul. E. Plater i Alej Jerozolimskich. Zarząd Dróg Miejskich właśnie otworzył oferty w trwającym postępowaniu przetargowym.

Ceny podane przez firmy, które wzięły udział w przetargu mieszczą się w przedziale 1,5-2,3 mln zł brutto. Na realizację inwestycji zaplanowano przeznaczyć 1,8 mln zł. Złożone oferty będą teraz analizowane. Po wybraniu najkorzystniejszej i dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności, rozpoczną się prace w terenie. Tak jak informowaliśmy, naziemne przejścia na tym skrzyżowaniu pojawią się jeszcze tej jesieni.

Naziemne przejścia

ycipk-1ms4y5

Na skrzyżowaniu pojawią się dwa nowe naziemne przejścia - przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania, drugie przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią - to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Ścieżki rowerowe

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzone będzie także kilka usprawnień dla kierowców - na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczone zostaną też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. ZDM dostosuje również program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach.

Źródło: (zdm)

ycipk-1ms4y5

Przeczytaj też: Polska - Armenia. Czym najszybciej dojechać na Narodowy?

Podziel się
ycipk-1ms4y5
ycipk-1ms4y5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ms4y5