Trwa ładowanie...
d4m6kda

Zmiany rozkładów jazdy wszystkich tramwajów!

W nowych rozkładach zostanie zwiększona liczba kursów w godzinach szczytu, a zmniejszona w godzinach porannych i wieczornych. To nie wszystko!
Share
Zmiany rozkładów jazdy wszystkich tramwajów!
d4m6kda

Zarząd Transportu Miejskiego zmienia wszystkie rozkłady jazdy w całej sieci tramwajowej. Zmianom - które zostaną wprowadzone już w sobotę 27 kwietnia - towarzyszyć będzie przekształcenie linii 16 w 41 na wydłużonej trasie oraz skrócenie trasy linii 28.

Coroczna zmiana czasów jazdy służy poprawie koordynacji między liniami tramwajowymi oraz punktualności. Jak argumentuje ZTM, tramwaje są dla wielu warszawiaków podstawowym środkiem transportu, dlatego ważne, aby ich rozkłady były jak najbardziej aktualne i przystosowane do aktualnych warunków ruchu. W nowych rozkładach zostanie zwiększona liczba kursów w godzinach szczytu, a zmniejszona w godzinach porannych i wieczornych.

Ponadto 27 kwietnia zostaną wprowadzone stałe zmiany:

d4m6kda

Linia 16 zostanie zlikwidowana.

Linia 28 pojedzie trasą: KOŁO -…most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA ZOO.

Zostanie uruchomiona linia 41 (na trasie linii 16 z wydłużeniem do Żerania Wschodniego), która będzie kursowała w dni powszednie, w ramowych godz. 6.00 – 20.00, na trasie:WORONICZA – *Wołoska – Św. Andrzeja Boboli – Rakowiecka – al. Niepodległości – Chałubińskiego - al. Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI.*

Zmiany okresowe, wprowadzone również 27 kwietnia są związane z zamknięciem Al. Jerozolimskich i Jana Pawła II, dlatego w rzeczywistości tramwaje linii 41 pojawią się na przystankach od 6 maja br. Również od tego dnia, w związku z wyłączeniem ul. Popiełuszki, linia 37 na trasie do pętli RATUSZOWA ZOO będzie linią dwukierunkową. Zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 1 w weekendy – będzie jeździła co 7,5 min.

d4m6kda

W związku z kolejną dostawą nowoczesnego taboru zwiększy się liczba kursów realizowanych przez pojazdy niskopodłogowe.

d4m6kda

Podziel się opinią

Share
d4m6kda
d4m6kda