Trwa ładowanie...
d48mgb5

Zmiany w metrze. Pojawią się nowe bramki

Zobacz, jak działają!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w metrze. Pojawią się nowe bramki
d48mgb5

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na budowę nowych bramek na pięciu stacjach metra. Będą one wyposażone w czytnik kodów QR. Na każdej głowicy zostanie zainstalowana jedna nowa, szeroka bramka.

Nowe bramki, podobne do tej działającej już na stacji Metro Politechnika, staną na stacjach: Marymont, Słodowiec, Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny.

Bramki będą miały 90 centymetrów szerokości i 160 wysokości. Z bramek będą mogli skorzystać pasażerowie z rowerami, większym bagażem czy osoby mające trudności w poruszaniu się. Pasażerowie będą mogli przechodzić przez nie w obu kierunkach, dzięki uchylającym się, szklanym skrzydłom.

d48mgb5

Poza czytnikiem kart miejskich i biletów kartonikowych, bramki będą również rozpoznawały kody QR i będą się otwierały po przyłożeniu biletu pojazdowego. Rozwiązanie to będzie miało również zastosowanie dla biletów zakupionych przez telefon. Nie będą one identyfikowane jak dotychczas przez kod liczbowy, a przez QR kod, który otworzy bramkę. Wyjście ze strefy biletowej będzie swobodne.

Wykonawca przebuduje również bramki ewakuacyjne. Ich wysokość zostanie dostosowana do nowobudowanych bramek biletowych.

Oferty w przetargu można składać do 8 maja 2017 roku. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał cztery miesiące na budowę.

Źródło: ZTM Warszawa

d48mgb5

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: * * Wagony metra do naprawy. Przejechały ponad 2.2 mln km

d48mgb5

Podziel się opinią

Share
d48mgb5
d48mgb5