Trwa ładowanie...
d3nb5pj

Zmiany w przepisach: zobacz, kto pojedzie komunikacją za darmo

Zmiany w ulgach wejdą w życie 1 października 2016.
Share
Zmiany w przepisach: zobacz, kto pojedzie komunikacją za darmo
d3nb5pj

*Radni przyjęli zmiany w systemie ulg w opłatach za przejazdy komunikacją miejską. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów oraz do zakupu tańszych biletów zyskały kolejne grupy pasażerów. Zmiany wejdą w życie 1 października 2016. *

Pierwszą grupą, która została uprawniona do bezpłatnych przejazdów, są zasłużeni dawcy przeszczepów. Dokumentem poświadczającym uprawnienia będzie legitymacja „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” wraz z dowodem tożsamości.

Uprawnienia uzyskali także umundurowani funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Ale ich uprawnienie obowiązuje wyłącznie w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Bezpłatnie z komunikacji miejskiej będą również mogły korzystać osoby kontrolujące czy kierowcy parkujący w strefie płatnego parkowania wnieśli opłatę za postój. Oczywiście korzystać z tego uprawnienia będą mogli wyłącznie w trakcie czynności służbowych i tylko na obszarze objętym płatnym parkowaniem.

d3nb5pj

Do bezpłatnych przejazdów uprawnione zostały także dzieci osób prowadzących rodzinne domy dziecka i rodziny zastępcze. Dowodem uprawnień ma być spersonalizowana Warszawska Karta Miejska wydana przez ZTM po okazaniu stosownego zaświadczenia wydanego przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie. Uprawnienie będzie im przysługiwało do końca września roku kalendarzowego, w którym skończą 21 lat.

Uprawnienie takie uzyskali także wychowankowie warszawskich Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego. Prawo do bezpłatnych przejazdów będą mieli do końca września w roku kalendarzowym, w którym skończą 21 lat. Dowodem uprawnień będzie spersonalizowana Warszawska Karta Miejska wydana przez ZTM po okazaniu zaświadczenia wystawionego przez stosowną jednostkę.

Wprowadzone zostały zmiany dotyczące uprawnień do przejazdów z biletami ulgowymi. Prawo do ulgi 50% uzyskały osoby mające status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Dokumentem poświadczającym uprawnienia będzie stosowna legitymacja.

Uczestnicy studiów doktoranckich oraz uczniów i studentci zagranicznych szkół również mogą liczyć na ulgi. Obecnie korzystają z ulgi tylko w przypadku biletów długookresowych. Będą jednak mogli, po wejściu w życie uchwały, korzystać z ulg przy przejazdach z każdym rodzajem biletu z taryfy ZTM.

d3nb5pj

Źródło: ZTM

Przeczytajcie również: Rowerowy mistrz parkowania. Przyczepił rower nad jezdnią Wisłostrady


d3nb5pj

Podziel się opinią

Share
d3nb5pj
d3nb5pj