Trwa ładowanie...
kolej

Zmiany w rozkładach linii SKM od 1 czerwca

Uruchomiona zostanie nowa linia do Lotniska Chopina. Wydłużona zostanie trasa linii S2. Wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach linii S1 i S9.

Share
Zmiany w rozkładach linii SKM od 1 czerwca
d35ph0m

1 czerwca uruchomiona zostanie nowa linia Szybkiej Kolei Miejskiej S3, która połączy Legionowo ze Stadionem Narodowym i Lotniskiem Chopina.

Do lotniska zostanie wydłużona również trasa linii S2, która obecnie kursuje między Sulejówkiem a Dworcem Zachodnim.

d35ph0m

Linia S1

Większych zmian w przypadku tej linii nie będzie. Warto jednak odnotować, że ze względu na EURO, zawieszony został harmonogram prac modernizacyjnych na tej linii. W związku z tym przywrócony zostanie regularny „takt” kursowania pociągów na tej linii. Będą (z drobnymi odstępstwami) znów odjeżdżały z przystanków co pół godziny.

Linia S9

W związku z uruchomieniem linii S3, częstotliwość kursowania linii S9 zostanie zmniejszona. Pociągi będą kursowały raz na godzinę (jedynie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego linia zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami).

Dodatkowo, ze względów technicznych (ograniczona liczba krawędzi peronowych), od 1 czerwca pociągi S9 będą kursować wyłącznie na trasie Warszawa Gdańska – Legionowo Piaski/Wieliszew. Nie będzie kursów na trasie Warszawa Gdańska – Legionowo.

d35ph0m

Podziel się opinią

Share
d35ph0m
d35ph0m