Trwa ładowanie...

Zmiany w systemie ulg i taryfie przewozowej OD DZIŚ!

Ząbki w drugiej strefie biletowej, zmiany w systemie ulg, nowy bilet pojazdowy.

Share
Zmiany w systemie ulg i taryfie przewozowej OD DZIŚ!
d3f2s85

Dziś zmieniają się granice pierwszej strefy biletowej. Stacja kolejowa Ząbki zostaje przeniesiona do strefy drugiej. Przystankiem granicznym jest od teraz stacja Warszawa Wileńska. Zmiana strefy wynika z zapisów nowego porozumienia dotyczącego funkcjonowania Wspólnego Biletu na linii wołomińskiej.

Dzisiaj ulega również zmianie część przepisów dotyczących ulg na przejazdy komunikacją miejską. Od teraz dzieci będą mogły podróżować bezpłatnie komunikacją miejską od momentu urodzenia do 31 sierpnia w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat. Do tej pory dzieci korzystały z komunikacji miejskiej bez opłat do końca roku szkolnego, w którym kończyły 7 lat.

Od tego roku *z bezpłatnych przejazdów podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu, przypadającego 22 września, będą mogli korzystać wszyscy pasażerowie, a nie tylko, jak dotąd, *właściciele lub współwłaściciele samochodu osobowego posiadający przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

d3f2s85

Zmieniono również część regulacji prawnych określających rodzaje dokumentów potwierdzających prawo do ulgowych przejazdów. Od 3 kwietnia honorowi dawcy krwi, którzy oddali bezpłatnie 18 litrów pełnej krwi (mężczyźni), 15 litrów pełnej krwi (dotyczy kobiet) lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników powinni podczas podróży komunikacją miejską posiadać przy sobie legitymację o przyznaniu odznaki honorowej „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” lub odpowiedni wpis w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości.

Dokumentem potwierdzającym prawo do ulgi w przypadku słuchaczy studiów doktoranckich jest ważna legitymacja określona w rozporządzeniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 5 października 2001 roku. Legitymacje doktorantów wydane na blankietach według dotychczasowych wzorów zachowują ważność do 30 września 2012 roku.

Taryfa przewozowa została rozszerzona o bilet jednorazowy pojazdowy. Będą one sprzedawane w automatach biletowych zamontowanych w pojazdach. Ten rodzaj biletu będzie uprawniał do podróżowania tylko i wyłącznie pojazdem, w którym został kupiony. Maksymalny czas podróży, jaką będzie można odbyć na jego podstawie, to 120 minut. Bilet będzie ważny od momentu zakupu i nie trzeba będzie go kasować. Cena biletu pojazdowego będzie taka sama, jak biletu jednorazowego.

Do czerwca planuje się zamontowanie w autobusach ok. 120 automatów biletowych, które umożliwią zakup biletów pojazdowych. Kolejnych 500 biletomatów pojawi się do końca tego roku. *We wszystkich pojazdach zostaną zamontowane do końca 2014 roku. *Automaty biletowe będą wyposażone w dodatkową funkcję, umożliwiającą zakodowanie biletu kupionego przez Internet.

d3f2s85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f2s85
d3f2s85