Trwa ładowanie...
dzeb0zv

Znajomość języków obcych i minimum średnie wykształcenie. Nowi kontrolerzy w ZTM

ZTM wybierze zewnętrzną firmę do kontroli biletów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znajomość języków obcych i minimum średnie wykształcenie. Nowi kontrolerzy w ZTM
dzeb0zv

Zarząd Transportu Miejskiego chce uzupełnić liczbę kontrolerów biletów, nowi pracownicy będą pochodzić z firmy zewnętrznej, która zostanie wybrana w przetargu; trwają przygotowania do jego ogłoszenia. ZTM będzie wymagał od nowych kontrolerów m.in. znajomości języków obcych.

Dyrektor pionu handlowego ZTM Grzegorz Dziemieszczyk mówił podczas środowego spotkania z dziennikarzami, że Zarząd jest na etapie ostatnich przygotowań do ogłoszenia przetargu, zostanie on ogłoszony prawdopodobnie na początku kwietnia.

Kontrolerzy zatrudnieni przez zewnętrzną firmę będą sprawdzać bilety w pojazdach ZTM przez siedem dni w tygodniu, będą pracować zarówno w obszarze pierwszej, jak i drugiej strefy biletowej. W dni robocze będzie ich co najmniej 20, a w soboty, niedzielę i święta co najmniej ośmiu. Każdego miesiąca nowi kontrolerzy będą musieli wykonać co najmniej 100 tys. kontroli.

dzeb0zv

- Każdy z pracowników przed rozpoczęciem pracy zostanie dokładnie przeegzaminowany ze znajomości przepisów taryfy biletowej, regulaminu przewozów, ale również z postępowania w różnych sytuacjach zdarzających się w pojazdach komunikacji miejskiej, np. prowokowania ze strony pasażerów - zapowiedział Dziemieszczyk.

"Taki egzamin będzie w teorii, natomiast później przed dopuszczeniem do samodzielnej pracy w terenie będzie jeszcze prawdopodobnie osiem, być może jeszcze więcej godzin dodatkowej pracy wspólnie z naszymi już doświadczonymi kontrolerami i dopiero ich ocena pozwoli na wystawienie certyfikatu do samodzielnej pracy" - wyjaśnił dyrektor pionu handlowego ZTM.

Kontrolerzy będą ponadto musieli wykazać się minimum średnim wykształceniem oraz znajomością języków obcych - angielskiego lub rosyjskiego.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty głównym czynnikiem będzie cena za świadczone usługi, ale ZTM będzie chciał również, by jak najwięcej pracowników było zatrudnionych na etat.

dzeb0zv

Dyrektor ZTM Wiesław Witek podkreślił, że Zarząd pracując nad nowym przetargiem chce wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za jakość pracy kontrolerów oraz przyjąć na siebie całą sferę spraw związanych z windykacją. Witek dodał, że zatrudnienie nowych kontrolerów ma służyć uszczelnieniu systemu biletowego w mieście.

ZTM obecnie ma 68 kontrolerów etatowych i ok. 60 osób zatrudnionych na umowę zlecenie, dodatkowo 76 pracowników SKM zostało przeszkolonych w zakresie kontroli biletów. Firma wybrana w przetargu zacznie pracować na przełomie sierpnia i września br. - przewiduje ZTM. Bez biletów jeździ ok. 5 proc. kontrolowanych pasażerów.

Na środowym spotkaniu przedstawiciele ZTM poinformowali również, że 1 kwietnia zostanie uruchomiony nowy Punkt Obsługi Pasażerów na Dworcu Centralnym; będzie znajdował się w hali głównej, będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu, od godz. 6 do 22. Oprócz tego ZTM chce na stacji metra Centrum stworzyć jeden duży POP zamiast obecnych dwóch mniejszych, których wykorzystanie jest nierównomierne. Zarząd chce otworzyć dwa kolejne POP-y przy Metrze Politechnika i Metrze Wilanowska.

W 2015 r. wpływy z wszystkich POP-ów wyniosły 65 mln zł - poinformował Witek.

dzeb0zv

Ponadto ZTM poinformował, że od 2 kwietnia ponownie rusza linia autobusowa 800, którą będzie można dojechać do muzeum w Palmirach i Kampinoskiego Parku Narodowego. Ta linia okresowa będzie jeździła w soboty, niedziele i święta (a także 2 i 27 maja) do 30 października. Autobusy będą wyjeżdżały co półtorej godziny ze stacji metra Młociny.

(Źródło: PAP)

Przeczytaj też: 28-latek aresztowany za fałszywy alarm w Modlinie

dzeb0zv

Podziel się opinią

Share
dzeb0zv
dzeb0zv