Trwa ładowanie...

Znamy datę otwarcia mostu Łazienkowskiego. "Przejezdność w środę rano"

Informację potwierdzili: stołeczny ratusz oraz wykonawca.

Share
Znamy datę otwarcia mostu Łazienkowskiego. "Przejezdność w środę rano"
d3poque

Oficjalnie przeprawa miała być udostępniona dla kierowców z końcem października. Jednak od jakiegoś czasu trwały spekulacje, że most Łazienkowski może być oddany nawet kilka dni wcześniej. Same prace były bowiem mocno zaawansowane, udało się też przyspieszyć procedury związane z odbiorami. Wykonawca inwestycji firma PORR Polska Infrastructure poinformowała, że przejezdność będzie uzyskana dokładnie po 199 dniach od momentu rozpoczęcia odbudowy.

W ostatnich dniach na moście Łazienkowskim trwały testy oświetlenia, wcześniej przeszedł on też próby obciążeniowe. Poza tym drogowcy kończyli malowanie oznakowania. Co ciekawe, wykonawca będzie jeszcze prowadził prace związane m.in. zabezpieczeniem przed korozją i montażem betonowych elementów. Potrwają one aż do 30 września przyszłego roku.

d3poque

Już jutro, dwa dni przed planowanym terminem, most będzie otwarty! Zapraszam od godz. 6:00

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Przypomnijmy, że kierowcy nie zjadą również na Wał Miedzeszyński w stronę Puław. Wszystko przez fatalny stan łącznika pomiędzy zjazdem a mostem. Powodem jest niska jakość betonu z którego został wykonany. Dlatego ten element będzie jeszcze wymagał poprawy. Oznacza to dodatkowe utrudnienia dla kierowców , które mogą potrwać nawet do wiosny przyszłego roku. Najważniejsze jednak, że sam most już jutro zyska przejezdność.

d3poque

Podziel się opinią

Share
d3poque
d3poque