Trwa ładowanie...
d30fz20

Znamy dokładną lokalizację Centralnego Portu Lotniczego. Jaka będzie jego nazwa?

Co sądzicie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy dokładną lokalizację Centralnego Portu Lotniczego. Jaka będzie jego nazwa?
d30fz20

Stanisławów w gminie Baranów - to tam powstanie sztandarowa inwestycja infrastrukturalna rządu PiS, czyli Centralny Port Komunikacyjny. Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild poinformował o tym na konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Centralny Port Lotniczy będzie kosztował około 30-35 mld zł. W poniedziałek pojawiły się nieoficjalne informacje, że centralne lotnisko powstanie w Baranowie pod Warszawą. Money.pl poprosiło wówczas Mikołaja Wilda o potwierdzenie, ale odmówił komentarza.

Beata Szydło poinformowała podczas konferencji, że Rada Ministrów przyjęła przygotowaną przez Wilda koncepcję dotyczącą budowy, natomiast w przyszłym tygodniu pełnomocnik ma przedstawić projekt uchwały, w którym będzie oznaczona lokalizacja portu i harmonogram budowy.

d30fz20

Premier : W przyszłym tygodniu min. Wild przedstawi Radzie Ministrów projekt uchwały ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

— Kancelaria Premiera (@PremierRP)

- Zostałem zobowiązany do przedłożenia w przyszłym tygodniu projektu uchwały, na mocy której zostanie zatwierdzona koncepcja budowy Portu "Solidarność", czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział Wild.

- Zależy nam na tym, by ta inwestycja była wzorcowym przykładem pogodzenia interesów ogółu (...) i jednostki, czyli mieszkańców gminy Baranów - dodał.

d30fz20

Źródło: money.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Tak będą wyglądać nowe bulwary. Czy to ich najładniejszy fragment?

d30fz20

Podziel się opinią

Share

d30fz20

d30fz20