Trwa ładowanie...
ycipk-e91iuc

Znamy dokładną lokalizację Centralnego Portu Lotniczego. Jaka będzie jego nazwa?

Co sądzicie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy dokładną lokalizację Centralnego Portu Lotniczego. Jaka będzie jego nazwa?
ycipk-e91iuc

Stanisławów w gminie Baranów - to tam powstanie sztandarowa inwestycja infrastrukturalna rządu PiS, czyli Centralny Port Komunikacyjny. Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild poinformował o tym na konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Centralny Port Lotniczy będzie kosztował około 30-35 mld zł. W poniedziałek pojawiły się nieoficjalne informacje, że centralne lotnisko powstanie w Baranowie pod Warszawą. Money.pl poprosiło wówczas Mikołaja Wilda o potwierdzenie, ale odmówił komentarza.

Beata Szydło poinformowała podczas konferencji, że Rada Ministrów przyjęła przygotowaną przez Wilda koncepcję dotyczącą budowy, natomiast w przyszłym tygodniu pełnomocnik ma przedstawić projekt uchwały, w którym będzie oznaczona lokalizacja portu i harmonogram budowy.

ycipk-e91iuc
Premier : W przyszłym tygodniu min. Wild przedstawi Radzie Ministrów projekt uchwały ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
— Kancelaria Premiera (@PremierRP)

- Zostałem zobowiązany do przedłożenia w przyszłym tygodniu projektu uchwały, na mocy której zostanie zatwierdzona koncepcja budowy Portu "Solidarność", czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział Wild.

- Zależy nam na tym, by ta inwestycja była wzorcowym przykładem pogodzenia interesów ogółu (...) i jednostki, czyli mieszkańców gminy Baranów - dodał.

ycipk-e91iuc

Źródło: money.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Tak będą wyglądać nowe bulwary. Czy to ich najładniejszy fragment?

ycipk-e91iuc
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-e91iuc

ycipk-e91iuc
ycipk-e91iuc