Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
13-12-2012 11:49

Znamy miejsca Stołeczne-Społeczne!

Zobaczcie zwycięzców plebiscytu na najlepsze miejsca aktywizujące i integrujące mieszkańców stolicy

Znamy miejsca Stołeczne-Społeczne!
d37tgcr
d37tgcr

Zakończył się plebiscyt na miejsca Stołeczne-Społeczne 2012, organizowany przez serwis warszawa.ngo.pl. To już trzecia edycja Stołeczne-Społeczne, którego celem jest odkrycie i nagrodzenie miejsc aktywizujących i integrujących mieszkańców stolicy. Miejsc, które zaspokajają rozmaite potrzeby warszawiaków oraz pozwalają im realizować własne aspiracje – obywatelskie, kulturalne, edukacyjne. W końcu miejsc, które decydują o tożsamości miasta. Zasadniczą zmianą w tegorocznej edycji Stołeczne-Społeczne było wprowadzenie dwóch kategorii: „nowego miejsca” i „miejsca z doświadczeniem”. W Stołeczne-Społeczne 2012 zagłosowało 5 478 osób, typując w sumie 12 039 razy.

Losy plebiscytu ważyły się niemal od ostatniej chwili. Ostatecznie Stołecznym-Społecznym „nowym miejscem” roku 2012 zostało Miasto Cypel. Jedno z uzasadnień głosiło: Dancing międzypokoleniowy, cotygodniowy bazar z rękodziełem i używanymi rzeczami, darmowe pole namiotowe z namiotami dla zmęczonych, mnóstwo imprez, wydarzenia edukacyjne... Nigdzie się tyle nie działo w tym letnim sezonie, co tam!.

W kategorii „miejsce z doświadczeniem” zdobywcą pierwszego miejsca w Stołeczne-Społeczne 2012 jest Osiedle Jazdów. Osoba zgłaszająca tę kandydaturę, w argumentacji napisała: To niezwykłe miejsce w centrum Stolicy, które dzięki niepowtarzalnemu klimatowi i nastrojowi oraz urokliwemu krajobrazowi stanowi jedno z ulubionych miejsc spacerowych osób szukających niebanalnych wrażeń. Chętnie odwiedzane przez warszawiaków i gości z zagranicy zwłaszcza artystów i architektów. Ostatnio coraz bardziej aktywne społecznie i kulturalnie (Noc Muzeów, Europejskich Dni Dziedzictwa 2012 – Mieszkania XX wieku, Zielony Jazdów, etc.).

II miejsce na podium zajęła Akademia Parkour United – (…) miejsce, które sprawia, że wszyscy – od najmniejszych, kilkuletnich dzieci, aż do najstarszych osób – mogą stać się PRAWDZIWYMI bohaterami, robiącymi NIESAMOWITE rzeczy w rzeczywistości. Akademia dostarcza mieszkańcom możliwość wkroczenia w świat nietypowych i fascynujących aktywności i sportów… sportów miejskich, a czasem i sportów ekstremalnych, na dodatek w różnych rolach i funkcjach poprzez szeroką działalność stowarzyszenia Parkour United.

d37tgcr

Trzecim miejscem Stołeczny-Społecznym roku 2012 został Warsztat, który (…) zdecydowanie "uspołecznia" warszawiaków. Formuła, na której jest oparty, pozwala na realizację wielu naprawdę ciekawych pomysłów powstających oddolnie. Na dodatek umożliwia udział w nich osobom "z ulicy". Jest to miejsce, które ucieleśnia to, jak władza powinna wspierać działania obywateli - dawać im na nie przestrzeń, udostępniać infrastrukturę. Tylko tyle i aż tyle.

Pozostałe miejsca z plebiscytowej "dziesiątki":

IV – Biblioteka Publiczna Dzielnicy Targówek (500 głosów)

V – Pawilony na Nowym Świecie (424 głosy)

VI – Pracownia Duży Pokój (360 głosów)

d37tgcr

VII – Dom Spotkań z Historią (334 głosy)

VIII – Kościół Dominikanów (331 głosów)

IX – warszawskie ZOO (317 głosów)

X – Pole Mokotowskie (314 głosów).

d37tgcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37tgcr