Trwa ładowanie...
ddnotsk

Znamy najlepszych sportowców Warszawy

"Warszawa jest dumna z ich osiągnięć i mistrzowskich rezultatów"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy najlepszych sportowców Warszawy
ddnotsk

Zakończył się XVI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Podczas uroczystego Balu Mistrzów Sportu Warszawy ogłoszone zostały jego wyniki i uhonorowani najwybitniejsi zawodnicy reprezentujący stolicę.

– Ten wieczór jest wyjątkowy pod wieloma względami. Spotykamy się tu nie tylko po to by świętować wraz ze stołecznymi sportowcami ich niedawne triumfy, ale przede wszystkim pokazać, że Warszawa jest dumna z ich osiągnięć i mistrzowskich rezultatów – mówił na gali Jarosław Jóźwiak, zastępca prezydenta Warszawy. – Liczba wywalczonych przez reprezentantów naszego miasta medali może świadczyć nie tylko o ich wysokiej formie, ale jest też bardzo dobrą wróżbą przed tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpisjkimi w Rio. Mam nadzieję, że reprezentanci stolicy będą tam sięgać po najwyższe laury – dodał.

Sportowa Twarz Warszawy.

ddnotsk

Zwyciężczynią XVI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku 2015 została Anita Włodarczyk. Dzięki swojemu wyjątkowemu, ubiegłorocznemu rezultatowi z Cetniewa, lekkoatletka została pierwszą kobietą w historii rzutu młotem, która przekroczyła 80 metrów, uzyskując wynik 81,08 metra. Stołeczna sportsmenka była laureatką tej kategorii również przed rokiem i dwoma laty. Zwycięstwo w tej plebiscytowej kategorii związane jest również z dodatkowym tytułem. Anita Włodarczyk przez kolejny rok będzie Sportową Twarzą Warszawy.

Plebiscytowa Kapituła zadecydowała, że na dalszych miejscach w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku 2015 znaleźli się:

 1. miejsce – Kajetan Kajetanowicz, rajdy samochodowe – Automobilklub Polski
 2. miejsce – Radosław Kawęcki, pływanie – AZS-AWF Warszawa
 3. miejsce – Zofia Noceti-Klepacka, żeglarstwo – Yacht Klub Polski Warszawa
 4. miejsce – Oktawia Nowacka, pięciobój nowoczesny – Stowarzyszenie „Pięciobój Polski – CWKS Legia”
 5. miejsce – Marcin Rudawski, żeglarstwo – MKS Dwójka Warszawa
 6. miejsce – Weronika Deresz i Joanna Dorociak, wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
 7. miejsce – Michał Luto, sumo i koluchstyl – UKS Niedźwiadek
 8. miejsce – Mateusz Mróz, taekwon-do ITF – TAEWO Klub Wschodnich Sportów Walki
 9. miejsce – Michał Bławdziewicz, kick-boxing – Klub Sportowy Palestra Warszawa

Osobowości i wydarzenia

Zwycięzcą wśród Najlepszych Sportowców Niepełnosprawnych Roku 2015 został Adrian Castro. Warszawski szermierz na wózku wywalczył w ubiegłym roku I miejsce indywidualnie w szabli na Mistrzostwach Świata w węgierskim Eger. Podopieczny trenera Marka Gniewkowskiego zajął 1. miejsce wyprzedzając:

 1. miejsce – Bartosza Chotkowskiego, pływanie niesłyszących – MKSN „Mazowsze” Warszawa oraz
 2. miejsce – Wojciecha Makowskiego, pływanie niewidzących – IKS-AWF Warszawa
ddnotsk

Tytuł Sportowej Osobowości Roku 2015 otrzymał Henryk Urbaś – dziennikarz sportowy, od 1978 r. związany z Warszawą, rzecznik PKOl, sprawozdawca na wielkich imprezach sportowych.

Piotr Siemiński został laureatem przyznawanej po raz trzeci w historii plebiscytu nagrody dla Nadziei Olimpijskiej. Tegoroczny zwycięzca to 16 letni pływak i wychowanek Macieja Białka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żoliborz Warszawa.

W skład Kapituły XVI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, która wyłoniła laureatów powyższych kategorii weszli:
- Irena Szewińska – przewodnicząca kapituły;
- Dorota Idzi,
- Teresa Sukniewicz-Kleiber;
- Jerzy Engel;
- Ryszard Szurkowski
- Andrzej Supron.

Głosowały 2324 osoby

Internauci w powszechnym głosowaniu zdecydowali o wyborze laureatów plebiscytu w dwóch kategoriach. Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2015 został Mateusz Mróz zdobywając 585 głosów, wyprzedził Anitę Włodarczyk (386 głosów) oraz Zofię Noceti-Klepacką (157 głosów). Zwycięzca to zawodnik taekwon-do ITF i podopieczny trenera Ewarysta Myszewskiego z „TAEWO” Klubu Wschodnich sportów Walki. Warszawski zawodnik wywalczył w minionym roku kilka medali zarówno indywidualnie jak i drużynowo na zawodach rangi Mistrzostw Świata i Europy.

ddnotsk

Najwięcej głosów w kategorii Sportowa Impreza Roku 2015 otrzymał LOTTO 6. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej – 355 głosów. Memoriał Kamili Skolimowskiej w głosowaniu internautów wyprzedził Polish Open – Warsaw Cup – Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim – 286 głosów oraz Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 212 głosów.

W sumie w internetowym głosowaniu udział wzięło 2324 osoby. Spośród nich 2148 internautów oddało głos na Najpopularniejszego Sportowca Warszawy, a 1652 osoby zagłosowały na Sportową Imprezę Roku.

Przeczytajcie też: Znani sportowcy apelują do władz*Warszawy: "Ratujmy Skrę!"*

Podziel się
ddnotsk

Podziel się opinią

Share

ddnotsk

ddnotsk