Trwa ładowanie...
d4ei6u8

Znamy nazwy stacji metra na Woli!

Mimo że otwarcie stacji planowane jest najwcześniej w 2018 roku, to mają one już swoje nazwy. Nie obyło się bez sporów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy nazwy stacji metra na Woli!
d4ei6u8

Mimo że otwarcie stacji na Woli planowane jest najwcześniej w 2018 roku, to mają one już swoje nazwy. Ułatwi to późniejsze projektowanie, jak i budowę. Na prośbę zarządu transportu miejskiego radni ustalili już nazwy spornych stacji, informuje Gazeta Stołeczna.

Stacja przy skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Płockiej będzie nazywać się Płocką. Wcześniej planowano, by tej stacji udzieliła nazwy większa z krzyżujących się dróg - czyli Wolska. Stacja metra pod ul. Górczewską będzie nazywać się Księcia Janusza.

Najwięcej dyskusji dostarczyła jednak stacja metra, która znajdować się będzie między Płocką a Księcia Janusza. Na początku miała nosić nazwę stacji Moczydło. Zmieniono jednak decyzję na temat jej lokalizacji. Została przeniesiona w kierunku wschodnim z mniej uczęszczanego miejsca między parkami przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia z Górczewską. Teraz planuje się, by znajdowała się na osiedlu mieszkaniowym u zbiegu Górczewskiej z Sokołowską i blisko stacji Kolejowej Warszawa Koło.

d4ei6u8

I tu pojawił się problem, jak nazwać ową stację. Pierwsza propozycja, by nazywała się tak samo jak przystanek kolejowy -* Koło, została szybko zakwestionowana. Samo osiedle Koło nie leży przecież w tym miejscu, a 1-2 kilometry dalej. W końcu stanęło na nazwie *Młynów. Tutaj jednak nie pasują okoliczne przystanki, które nazywają się PKP Koło - a jak podkreślają radni - przystanki oraz stacja metra powinny nazywać się tak samo. Sama pętla o nazwie Młynów znajduje się u zbiegu Płockiej i Obozowej, a więc w ogóle nie w tym miejscu. Mimo tych niezgodności radni pozostali przy nazwie Młynów i odrzucili propozycję podwójnej nazwy Koło-Młynów.

Czy to dobre nazwy? Czy może macie pomysł na inne?

d4ei6u8

Podziel się opinią

Share
d4ei6u8
d4ei6u8