Znamy termin remontu linii obwodowej. Od marca duże utrudnienia na Woli

Oprócz budowy metra, mieszkańcy muszą się przygotować na remont linii kolejowej i zamknięcia kolejnych ulic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy termin remontu linii obwodowej. Od marca duże utrudnienia na Woli

Mieszkańcy Woli muszą przygotować się na kolejne spore utrudnienia. Już w marcu ma ruszyć remont linii obwodowej PKP. Całkowicie wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku od Warszawy Gdańskiej do Warszawy Zachodniej. 

Budowa II linii metra już wkrótce nie będzie jedynym problemem, który utrudnia ruch na wolskich ulicach. Już za kilkadziesiąt dni swoje prace rozpoczną kolejarze. Wszystko związane jest z przebudową linii kolejowej.

Część z arterii ma zostać tymczasowo zamknięta. Powodem jest przebudowa wiaduktów kolejowych, które znajdują się nad ulicami Kasprzaka, Wolską i Obozową.

Czy Wolę czeka paraliż?
– Prace przy modernizacji linii obwodowej planujemy rozpocząć w marcu tego roku i zakończyć po dwunastu miesiącach. Przed rozpoczęciem robót, wspólnie z miastem skonsultujemy i ułożymy dokładny harmonogram przy przebudowie wiaduktów kolejowych nad ulicami Obozową, Kasprzaka i Wolską, tak aby prace możliwie nie nakładały się na siebie - informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK w rozmowie z portalem iWola.pl.

Kolejarze zapewniają, że postarają się zminimalizować utrudnienia. - Najważniejszym założeniem przy skoordynowaniu robót będzie zapewnienie dobrej komunikacji mieszkańcom i ograniczenia zmian w organizacji ruchu. Najcięższe prace rozbiórkowe wiaduktów planujemy wykonać w trakcie wybranych weekendów przy zmienionej organizacji ruchu - zapewnia Jakubowski.

Powstaną nowe stacje

Remont linii obwodowej ma potrwać 12 miesięcy. W tym czasie ruch na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia będzie całkowicie wstrzymany. W ramach modernizacji przebudowane zostanie torowisko, zmodernizowane zostaną też 3 przystanki: Warszawa Koło, Warszawa Kasprzaka i Warszawa Zachodnia (peron 8). Powstaną też dwie dodatkowe stacje: Warszawa Obozowa i Warszawa Powązkowska. Perony mają być wyposażone w nowe ławki, windy i oświetlenie, a także monitoring.

Efekty prac będą szczególnie ważne, gdy rozpocznie się modernizacja warszawskiej linii średnicowej. Wówczas część pociągów zostanie skierowana na linię obwodową, a stacja Warszawa Gdańska przyjmie więcej pociągów i będzie dogodnym węzłem przesiadkowym.

Źródło: iWola.pl/Radio Kolor/PKP PLK/Wawalove.pl

Przeczytaj też:  Ostatni tydzień ze świąteczną iluminacją

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.