Znamy trasę tegorocznego Maratonu!

Start i meta na Narodowym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy trasę tegorocznego Maratonu!
WP

Nie przez Ursynów i Wilanów, a przez Pragę Północ i Pragę Południe pobiegną uczestnicy 37. Maratonu Warszawskiego. Trasa przejdzie też przez Śródmieście, Dolny Mokotów, Żoliborz i Bielany. Organizatorzy, którzy bieg nazywają "Maratonem Dwóch Brzegów". - Będzie świeżo i malowniczo - podkreślają.

Nowa trasa 37. PZU Maratonu Warszawskiego pokazuje to, co w stolicy najciekawsze. Zobaczymy między innymi Pragę Północ i Saską Kępę rzadko goszczące biegaczy. Zawodnicy przebiegną również przez bramy Cytadeli, która na co dzień jest zamkniętym terenem wojskowym. Trasa prowadzi także przez miejsca znane z poprzednich edycji imprezy jak Łazienki Królewskie czy legendarny tunel. Trasa Maratonu 2015 jest także bardzo „zielona”. Biegacze miną po drodze pięć warszawskich parków: Skaryszewski, Agrykolę, Łazienki Królewskie, Kępę Potocką i Park Praski.****

-  To czy trasa maratonu jest szybka, wolna, trudna czy łatwa jest dla większości biegaczy sprawą drugorzędną. Maraton to maraton: zawsze jest wyzwaniem związanym z przebiegnięciem konkretnego dystansu - mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

WP

Fundacja „Maraton Warszawski” od lat wyznacza nowe standardy dotyczące przebiegu tras stołecznych biegów. To czasie poprzednich edycji Maratonu uczestnicy po raz pierwszy startowali z Mostu Poniatowskiego czy przebiegali przez takie miejsca jak ulica Marszałkowska, Łazienki Królewskie, Rezerwat Przyrody Las Natoliński, Ursynów, ulica Puławska. Tegoroczna trasa wyznacza nowe standardy. To pierwszy bieg, który połączy dwie części Warszawy.

Przeczytaj też: Policyjna zasadzka. Wołomińscy złodzieje samochodów zatrzymani

Podziel się
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP