Trwa ładowanie...
d27bw4p

Znani aktorzy czytają Moliera. Łazienki Królewskie zapraszają na Salony Poezji

Największe dzieła Moliera w interpretacji znanych aktorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znani aktorzy czytają Moliera. Łazienki Królewskie zapraszają na Salony Poezji
d27bw4p

„Szkoła żon”, „Świętoszek” i „Uczone białogłowy” – słynne utwory Moliera będzie można usłyszeć w kwietniu w Teatrze Królewskim. Zaprezentują je, w ramach Salonów Poezji, m.in. Edyta Jungowska, Magdalena Schejbal, Krzysztof Stelmaszyk, Tadeusz Borowski i Miłogost Reczek.

Jednym z najbardziej znanych utworów Moliera jest „Szkoła żon”, w której ośmieszona została zazdrość i normy panujące wśród XVII-wiecznego mieszczaństwa. Komedię tę usłyszymy już 3 kwietnia, o godz. 12:00 w Teatrze Królewskim, w interpretacji Edyty Jungowskiej i Tadeusza Borowskiego. Aktorom będzie towarzyszył śpiew Katarzyny Łochowskiej przy fortepianowym akompaniamencie Marcina Mazurka.

Niedziele z Molierem

d27bw4p

W kolejną niedzielę, 10 kwietnia przedstawiona zostanie odpowiedź artysty na krytykę „Szkoły żon”. Mowa o „Świętoszku”, w którym Molier obnażył zakłamanie i hipokryzję. Utwór ten zaprezentuje znakomite aktorskie trio: Beata Fudalej, Krzysztof Stelmaszyk i Miłogost Reczek.

Z kolei 17 kwietnia usłyszymy sztukę pt. „Uczone białogłowy” – jedno z ostatnich dzieł Moliera, które komediopisarz stworzył i wystawił na rok przed swoją śmiercią. Utwór zaprezentuje Magdalena Schejbal, Olga Sarzyńska i Dariusz Wnuk.

Cykl Salony Poezji organizowany jest przez Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasach Łazienek Królewskich.

Więcej informacji o cyklu Salony Poezji na stronie www.lazienki-krolewskie.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeum.lazienki.Krolewskie/

d27bw4p

Przeczytaj też: Rusza "Kartingowy Narodowy". Nie będzie tanio

Podziel się
d27bw4p

Podziel się opinią

Share

d27bw4p

d27bw4p