Trwa ładowanie...

Znani aktorzy czytają Moliera. Łazienki Królewskie zapraszają na Salony Poezji

Największe dzieła Moliera w interpretacji znanych aktorów.

Znani aktorzy czytają Moliera. Łazienki Królewskie zapraszają na Salony Poezji
d1h8px9
d1h8px9

„Szkoła żon”, „Świętoszek” i „Uczone białogłowy” – słynne utwory Moliera będzie można usłyszeć w kwietniu w Teatrze Królewskim. Zaprezentują je, w ramach Salonów Poezji, m.in. Edyta Jungowska, Magdalena Schejbal, Krzysztof Stelmaszyk, Tadeusz Borowski i Miłogost Reczek.

Jednym z najbardziej znanych utworów Moliera jest „Szkoła żon”, w której ośmieszona została zazdrość i normy panujące wśród XVII-wiecznego mieszczaństwa. Komedię tę usłyszymy już 3 kwietnia, o godz. 12:00 w Teatrze Królewskim, w interpretacji Edyty Jungowskiej i Tadeusza Borowskiego. Aktorom będzie towarzyszył śpiew Katarzyny Łochowskiej przy fortepianowym akompaniamencie Marcina Mazurka.

Niedziele z Molierem

W kolejną niedzielę, 10 kwietnia przedstawiona zostanie odpowiedź artysty na krytykę „Szkoły żon”. Mowa o „Świętoszku”, w którym Molier obnażył zakłamanie i hipokryzję. Utwór ten zaprezentuje znakomite aktorskie trio: Beata Fudalej, Krzysztof Stelmaszyk i Miłogost Reczek.

d1h8px9

Z kolei 17 kwietnia usłyszymy sztukę pt. „Uczone białogłowy” – jedno z ostatnich dzieł Moliera, które komediopisarz stworzył i wystawił na rok przed swoją śmiercią. Utwór zaprezentuje Magdalena Schejbal, Olga Sarzyńska i Dariusz Wnuk.

Cykl Salony Poezji organizowany jest przez Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasach Łazienek Królewskich.

Więcej informacji o cyklu Salony Poezji na stronie www.lazienki-krolewskie.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeum.lazienki.Krolewskie/

d1h8px9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h8px9