Trwa ładowanie...

Znani artyści przeciwko budowie Galerii Wilanów

Protest znanych artystów.

Share
Znani artyści przeciwko budowie Galerii Wilanów
d1qlvt9
Znani, lubiani, opiniotwórczy - aktorzy, politycy, artyści ... i nie tylko. Oni wszyscy poparli lokalną społeczność w jej dążeniach do tego by Wilanów rozwijał się w sposób mądry, z szacunkiem do historycznego dziedzictwa tutejszego Pałacu, całej dzielnicy oraz osiedla Miasteczko Wilanów i jego licznych mieszkańców - piszą w sieci organizatorzy akcji mającej na celu sprzeciw wobec pomysłu budowy centrum handlowego.

NIEKOCHAMOLOCHA to sprzeciw wobec pomysłu budowy w tej części Warszawy ogromnego, jednobryłowego, obiektu handlowo-usługowego, często przez mieszkańców zwanego "lotniskowcem" bądź "molochem". Mowa o inwestycji Galeria Wilanów planowanej naprzeciwko Pałacu Wilanowskiego oraz w centrum gęsto zaludnionego osiedla mieszkaniowego.

"Akcja jest wyrazem poparcia dla przekonania, iż tak ważną pod wieloma względami część miasta należy planować w sposób odpowiedzialny, na pokolenia, a za cel mieć kreację handlowo-rekreacyjnej przestrzeni miejskiej, która będzie odpowiednia w skali i będzie harmonizować z otoczeniem. Chcemy by w naszym najbliższym sąsiedztwie powstało lokalne w skali - a nie ponadregionalne - centrum handlu, które składać się będzie z kilku budynków, ulic handlowych i skwerów z miejscami do rekreacji, większą ilością zieleni i nawiązujące układem zabudowy do Miasteczka Wilanów, a nie jeden wielki moloch".

"Czekamy też na wszystkie trzy place miejskie. Akcja jest kontynuacją aktywności społecznej prowadzonej od kilku lat przez mieszkańców, lokalne organizacje i wreszcie radnych Dzielnicy Wilanów. Taka filozofia przyświeca też Muzeum Pałacu Króla Jana III. Wspólne stanowisko wyraziliśmy podczas konferencji prasowej 18 maja 2016 r., która odbyła się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (szczegóły znajdziecie Państwo na www.wilanowprzyszlosci.org ) - czytamy na facebookowej stronie akcji.

d1qlvt9

Akcja #NIEKOCHAMOLOCHA to wizerunki znanych osób sfotografowanych z kartką, na której znajduje się powyższe hasło. Do akcji może się przyłączyć każdy. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie i wysłać je do organizatorów lub umieścić na swoim "wallu", koniecznie z hasztagiem #NIEKOCHAMOLOCHA.

Przeczytaj też: <a href="http://wawalove.pl/Niepokojacy-stan-nawierzchni-na-Krakowskim-Przedmiesciu-Rozpoczeto-badania-a23618">Niepokojący stan nawierzchni na Krakowskim Przedmieściu. Rozpoczęto badania</a>

d1qlvt9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qlvt9
d1qlvt9