Trwa ładowanie...

Znany pisarz o Warszawie: Siedlisko biznesmeneli!

"To miasto bez tożsamości. Warszawa mnie nie zapładniała"

Znany pisarz o Warszawie: Siedlisko biznesmeneli!
dqzzl87
dqzzl87

Wojciech Kuczok - prozaik, poeta, scenarzysta, krytyk filmowy, autor "Gnoju" czy scenariusza do filmu "Pręgi" rozstał się niedawno z warszawską dziennikarką, córką słynnego felietonisty, Agatą Passent (na zdjęciu poniżej). Postanowił wyjechać z Warszawy, do której przeprowadził się z miłości do Agaty. Ucieka, bo jak sam twierdzi, w stolicy wciąż czuł się jak na zesłaniu.

Swoimi przemyśleniami na temat Warszawy podzielił się z czytelnikami magazynu "Grazia". Kuczok o stolicy mówi sporo, m.in. że jej nie polubił Warszawy i mieszkając w niej wciąż tęsknił do swojego domu na wsi.

Mimo szczerych chęci nie udało mi się zapałać namiętnością do Warszawy. To miasto pozostanie w konflikcie ze mną. Warszawa mnie nie zapładniała. (...) Przed epizodem warszawskim mieszkałem w domu na wsi, w miejscu idealnym do życia i pisania. Ja w Warszawie znalazłem się z przypadku i z wyroku serca.

Zdaniem Kuczoka Warszawa nie ma swojego charakteru, a jej mieszkańcy są zestresowani:

dqzzl87

Czułem, że nie jestem w swoim naturalnym środowisku, byłem na zesłaniu. Drażniło mnie to miasto bez tożsamości, siedlisko biznesmeneli, totalnie znerwicowane, w którym czas wolny jest tabu. Do tej pory byłem blisko natury (...). Dobrze się czuję na ściance wspinaczkowej, a nie ściance fotograficznej. Plac Trzech Krzyży w Warszawie i restauracje, w których płaci się 70 złotych za śniadanie, to nie jest to, co lubię.

Głos w jego sprawie zabrał Andrzej Saramonowicz, twórca m.in. Testosterownu i Lejdis,znany z wyraźnych i mocnych opinii. Popularny filmowiec napisał na swoim Facebooku:* *

Żałosny Kuczok żali się po rozwodzie. Mogę zrozumieć ból po nieudanym małżeństwie, ale po co do tego mieszać Warszawę? To miasto - trzymając się osobliwej poetyki Kuczoka - nie było i nie jest z nim w żadnym konflikcie, bo nawet nie zauważyło jego obecności, najprawdopodobniej niezainteresowanie zapładnianiem.

Zgadzacie się z tą opinią?

dqzzl87
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqzzl87