Trwa ładowanie...
d29g5s3

Znasz Warszawę jak własną kieszeń? Sprawdź swoją wiedzę

„Warszawa w rozumie” z Januszem Weissem - eliminacje do turnieju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znasz Warszawę jak własną kieszeń? Sprawdź swoją wiedzę
d29g5s3

Dom Spotkań z Historią z okazji swoich 10. urodzin przygotował turniej "Warszawa w rozumie", w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę o historii XX- wiecznej Warszawy.

Aby wziąć udział w turnieju, należy przejść eliminacje, które odbędą się 6 i 7 lutego w godz. 12-18 w pawilonie na Placu Defilad. Będzie to nie tylko sprawdzian wiedzy o Warszawie, ale i doskonała zabawa. Zgłoszenia: recepcja@dsh.waw.pl, w tytule należy wpisać „Warszawa w rozumie”.

Turniej nie jest adresowany do varsavianistów i przewodników miejskich, tylko do mieszkańców interesujących się historią Warszawy. Turniej jest rezultatem popularności, jaką od lat cieszą się organizowane przez DSH spotkania i wystawy poświęcone przedwojennym i powojennym dziejom miasta. Dziś tytuł Homo varsoviensis to powód do dumy! Jeśli wiesz, gdzie mieszkasz i masz bzika na punkcie Warszawy i historii, spróbuj swoich sił w turnieju „Warszawa w rozumie".

d29g5s3

ELIMINACJE: Każdy gość otrzyma serię krótkich zagadek opartych o zdjęcia Warszawy. W ciągu 120 sekund należy odpowiedzieć na jak największą ilość prostych, zamkniętych pytań. 16 osób o najlepszych wynikach zakwalifikuje się do finału, który poprowadzi Janusz Weiss. Pytania do eliminacji i turnieju zostały przygotowane przez dziennikarzy i varsavianistów: Jarosława Zielińskiego, Jerzego S. Majewskiego, Marka Ostrowskiego, Cezarego Polaka, Patrycję Jastrzębską i zespół Domu Spotkań z Historią.

FINAŁ: Rozstrzygnięcie i finał turnieju odbędą się 21 lutego o godz. 15.00 w ramach obchodów 10. urodzin Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20. Zwycięzca we współpracy z Działem Animacji DSH będzie mógł zrealizować swój autorski projekt/mini cykl varsavianistyczny.

Przeczytaj też: Wawer kończy 150 lat!

d29g5s3

Podziel się opinią

Share

d29g5s3

d29g5s3