Trwa ładowanie...
d211jak

Znęcała się nad mężem. "W udo wbiła mu nóż"

Od kilku miesięcy znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim partnerem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znęcała się nad mężem. "W udo wbiła mu nóż"
d211jak

Mieszkanka Woli usłyszała zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad mężem. - Od kilku miesięcy znęcała się fizycznie i psychicznie nad mężczyzną. Wszczynała awantury, ubliżała, wielokrotnie biła go metalową rurą od odkurzacza po całym ciele, a podczas jednej z awantur ugodziła go nożem w udo - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Funkcjonariusze zostali niedawno wezwani na interwencję domową. Zgłoszenie pochodziło od zaniepokojonych krzykami i wołaniem o pomoc sąsiada. We wskazanym przez świadków mieszkaniu mundurowi zastali kobietę i mężczyznę. Kobieta nie chciała wypuścić mężczyzny z mieszkania.

Jak się okazało, od kilku miesięcy znęcała się fizycznie i psychicznie nad mężczyzną. Wszczynała awantury, ubliżała, wielokrotnie biła go metalową rurą od odkurzacza po całym ciele, dusiła, drapała, a podczas jednej z awantur ugodziła go nawet nożem w udo.

d211jak

28-latek został przewieziony do wolskiej komendy, gdzie złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i wniosek o ściganie żony. Zofia B. usłyszała zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad mężem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za tego rodzaju przemoc kobiecie grozi kara nawet 5 lat więzienia.

W Polsce zwykło się myśleć, że ofiarami przemocy domowej są prawie wyłącznie kobiety lub dzieci. Lub, że przemoc przemoc domowa ogranicza się jedynie do środowisk patologicznych. Tymczasem kobiety coraz częściej przejawiają agresję. Badania, jakie przeprowadził TNS OBOP na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wskazują, że przemoc w rodzinie to rzeczywistość prawie w jednakowym stopniu dotykająca obu płci. Według analiz ministerstwa, 39% kobiet i 32% mężczyzn to ofiary znęcania się przez współmałżonka. warto też dodać, że mężczyźni rzadziej zgłaszają przemoc i są traktowani mniej poważnie niż kobiety - policjanci rzadziej piszą raport czy aresztują sprawcę, rzadziej kierują mężczyzn do pomocowych instytucji czy udzielają poszkodowanym potrzebnych rad.

Przeczytajcie też: Napadli na dostawcę pizzy!

Podziel się
d211jak

Podziel się opinią

Share

d211jak

d211jak