Trwa ładowanie...

Znikną kioski z hali głównej Dworca Centralnego

Szklane pawilony okazały się niefunkcjonalne

Znikną kioski z hali głównej Dworca Centralnego
db3m9ig
db3m9ig

Szklane pawilony handlowe w hali głównej Dworca Centralnego stanęły tuż przed Euro2012 . Od początku wzbudzały emocje, bo nie każdemu się podobały.

Po niedługim okresie ich użytkowania okazało się, że są kompletnie niefunkcjonalne - brak kątów prostych powoduje, że ciężko je w jakikolwiek sposób zagospodarować - najemcy szklanych kubików narzekają, że skomplikowane jest wstawienie do srodka jakichkolwiek mebli. Do tego trudno je ogrzać i utrzymać czystość.

To nie koniec kłopotów - do pawilonów nie doprowadzono wody, co dla niektórych najemców było wielkich kłopotem - szczególnie w przypadku sprzedaży jedzenia czy gorących napojów. Do tego ściany przezroczystych konstrukcji powodowały, że każdy zaglądał na zaplecze. Pewnie dlatego chętnych na wynajem było niewielu - pięć z ośmiu pawilonów długo stało pustych. Obecnie nie działają dwa z nich.

db3m9ig

Jak się okazało, ściany pawilonów zaczęły niedawno pękać, co spowodowane jest zarówno drganiami konstrukcji od przejeżdżających pociągów, jak również wadą wykonania.

Teraz wiadomo, że szklane kubiki znikną. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", PKP zamówiło nowy projekt aranżacji wnętrza, który ma być gotowy w lutym. W 2014 roku na Dworcu Centralnym kontynuowana będzie wymiana schodów ruchomych i pochylni. Szklana elewacja zostanie wymieniona, dach zyska lepszą izolację. Na te prace kolejarze chcą przeznaczyć 22 mln zł.

db3m9ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db3m9ig