Trwa ładowanie...
dnkuzb5

Zniszczenie pomnika Zygmunta Berlinga. Zatrzymano jedną osobę

Zatrzymano jedną osobę w związku ze zniszczeniem pomnika generała Ludowego Wojska Polskiego Zygmunta Berlinga. Monument został zepchnięty z cokołu na Saskiej Kępie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Pomnik generała Ludowego Wojska Polskiego Zygmunta Berlinga
Warszawa. Pomnik generała Ludowego Wojska Polskiego Zygmunta Berlinga (PAP)
dnkuzb5

Pomnik generała Ludowego Wojska Polskiego Zygmunta Berlinga został zepchnięty z cokołu na Saskiej Kępie. Dokonała tego grupa określająca się jako "Niezłomni".

Jak poinformował Polsat News rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak, w związku z przewróceniem pomnika zatrzymano na miejscu jednego mężczyznę. Został on już zwolniony.

Pomnik miał być usunięty

Pomnik generała Ludowego Wojska Polskiego Zygmunta Berlinga budzi od dawna kontrowersję. Nie raz był już oblewany czerwoną farbą.

dnkuzb5

W maju władze dzielnicy Praga-Południe zdecydowały o usunięciu pomnika. Miał być przeniesiony do Muzeum Historii Polski.

Berling był generałem ludowego Wojska Polskiego i dowódcą utworzonej w Związku Radzieckim 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Formacja złożona z polskich żołnierzy walczyła u boku Armii Czerwonej z Niemcami w czasie II wojny światowej przechodząc szlak bojowy z Lenino do Berlina.

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnkuzb5

Podziel się opinią

Share
dnkuzb5
dnkuzb5