Trwa ładowanie...

Zniszczona wiata nad metrem Świętokrzyska. „Runęły ciężkie elementy rusztowania”

Nie wiadomo kiedy zostaną wymienione popękane szyby.

Share
Zniszczona wiata nad metrem Świętokrzyska. „Runęły ciężkie elementy rusztowania”
du5gnim

Na szklaną wiatę spadły niezabezpieczone elementy z pobliskiego rusztowania. Koszt naprawy pokryje firma prowadząca remont.

24 czerwca wichura strąciła z rusztowania ciężkie elementy, które spadły na boczną stronę wiaty nad stacją drugiej linii metra Świętokrzyska C11. Zielone szyby popękały w wyniku uderzenia. – Wiata jest uszkodzona, ale nie została całkowicie rozbita. – mówi Maciej Czerski, przedstawiciel Metra Warszawskiego.

Dodaje, że popękane szyby nie stwarzają zagrożenia dla pasażerów, wchodzących do stacji. – Wiata może teraz wyglądać nieestetycznie, ale wciąż pełni swoją funkcję – powiedział Czerski. Jak udało nam sie dowiedzieć od rzeczniczki prasowej Metra Warszawskiego Anny Bartoń, materiały z którego są wybudowane wiaty, chronią przed takimi zdarzeniami. - Składają się z szkła hartowanego, które jest dodatkowo klejone i zawiera folię barwioną. W wyniku uderzenia szyby nie rozsypują się, a jedynie pękają - tłumaczy Bartoń.

Do winy przyznaje się firma prowadząca remont nieopodal stacji metra Świętokrzyska. W dniu wichury budowlańcy korzystali z rusztowania na którym znajdowały się ciężkie elementy. – Silny wiatr porwał jeden z tych elementów, który spadł na szybę – opowiada Maciej Czerski. – Zostało uzgodnione, że winowajca pokryje koszty wymiany – dodaje.

du5gnim

Trwają procedury, które zweryfikują ile będzie wynosić naprawa oraz kiedy ona nastąpi.

du5gnim

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du5gnim
du5gnim